f : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
        23:21:49 | piątek | 03.04.2020 | imieniny: Ryszarda i Pankracego
 
: Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05

  Muzyka w radiu :: Muzyczne wywiady
2010-06-11 15:52
Cerekwicka - bez zahamowań o miłości
Znamy to z show biznesu. Nowy kolor włosów, nowa fryzura, nowy makijaż, inny specjalista od strojów. Nowe opakowanie dla wyeksploatowanej formuły artystycznej jako sposób zwrócenia uwagi mediów i co za tym idzie szerokiej publiczności. Mamy nową płytę Kasi Cerekwickiej, coś w wizerunku artystki uległo zmianie. Nie da się jednak powiedzieć, że Kasia Cerekwicka liczy tylko na to, że wizualna zmiana przysłoni przemianę artystyczną.
czytaj więcej +
2010-05-05 11:31
Ostatni seans filmowy Ani Dąbrowskiej
Premierę płyty Ani Dąbrowskiej w ostatniej chwili odwołano. Piosenkarka jest profesjonalistką i kiedy zobaczyła okładkę płyty, która daleko odbiegała od oryginalnego projektu, kategorycznie zaprotestowała. Stąd przesunięcie terminu premiery.
czytaj więcej +
2010-04-06 13:58
Płyta dekady zespołu Poluzjanci
Coś takiego zdarza się jedynie gwiazdom. Długa przerwa między kolejnymi płytami. Wtedy miliony fanów cierpliwie czekają na każdą wieść ze studia nagrań. Tym razem to jeszcze nie światowe gwiazdy a jednak przerwa była długa. Bardzo długa.
czytaj więcej +
2010-04-02 10:26
Aga Zaryan - spacerkiem na szczyty
Płyta nagrana z amerykańskimi muzykami w 2006 zmieniła wiele w życiu Agi Zaryan. Sukces albumu Picking Up the Pieces otworzył szeroko bramy sukcesu. Wkrótce pojawiła się reedycja niezauważonej wcześniej płyty My Lullaby a kalendarz koncertów Agi Zaryan wypełniły światowe stolice kultury, Paryż, Londyn, Nowy Jork.
czytaj więcej +
2010-01-25 15:53
Anita w Surowej Krainie Cudowności
Zaczynała w połowie lat 90. ubiegłego wieku jako wokalistka zespołu Varius Manx. Zdecydowała się jednak na solową karierę, co wcale nie okazało się takie łatwe
czytaj więcej +
2010-01-07 10:36
Dżem: Od lat niepokonani
Grają ponad 30 lat, na przekór modom, osobistym dramatom, zawirowaniom, kaprysom mediów. Grają dużo i często, o czym świadczy najlepiej, zawsze wypełniony kalendarz koncertów. Jak niewiele z polskich zespołów mają zawsze komplet słuchaczy, gdziekolwiek w Polsce się pojawią. To nie jest przypadek.
czytaj więcej +
2009-11-27 13:21
Amaryllis. Jak odwaga i oryginalność.
W prawdziwej sztuce czas jest pojęciem względnym a skojarzenie muzyki z bardzo odległych okresów może być czymś fascynującym. Na początku wydawało się, że rzucają się z motyką na księżyc. Jak można połączyć muzykę średniowieczną z metalem, śpiewać w klasycznej manierze, po łacinie w rytm ostro nacierającej sekcji rockowej? Wystarczy posłuchać debiutanckiej płyty poznańskiej grupy pod nazwą Amaryllis, żeby się przekonać, że dla muzyków z wyobraźnią wszystko jest możliwe.
czytaj więcej +
2009-11-16 11:18
Muzyka z serca Jamajki
Warto mieć marzenia, nawet te najbardziej szalone. Marzenia często się spełniają. Zapytajcie Dawida Portasza, młodego polskiego artystę. Z miłości do muzyki reggae, do Marleya i do Jamajki, zrodził się niezwykły projekt muzyczny. Nazywa się Rastasize i został zawarty na płycie, która jest wydarzeniem na naszym rynku muzycznym.
czytaj więcej +
2009-07-24 15:48
Maria Sadowska sama ze sobą
Karierę zaczynała jako dziecko i dlatego tak wielu odbiorcom trudno przyzwyczaić się, że słuchają Marii Sadowskiej a nie Marysi Sadowskiej. Dylematów z tą artystka jest znacznie więcej. Nagrała już czwarty album a twierdzi, że to właściwie jej pierwsza prawdziwa płyta. Mało tego. Sadowska jest tak skrupulatna, że podliczyła dni spędzone przy pracy nad płytą. Wyszło 524 dni.
czytaj więcej +
2009-07-16 10:32
Kobieta, gitara i kolorowy jazz
Nazwisko Górniak kojarzy się jednoznacznie. Tabloidy i kolorowa prasa robią wszystko, żeby Edyta Górniak była obecna codziennie w świadomości społeczeństwa. Szkoda. Bo na niwie artystycznej, ba, muzycznej działa jeszcze jedna Górniak o imieniu Krzysia. Nie jest żywą kopią naszej gwiazdy popu, lecz działa w zupełnie innych rejonach muzyki. Komponuje i gra jazz.
czytaj więcej +
2009-07-03 14:43
Blues dla hazardzistów
Z wnikliwego oglądania filmów dotyczących hazardu - a zwłaszcza gry w karty, wiemy, że szulerzy to zawodowcy. Programowo lubią wygrywać, najlepiej znaczonymi kartami. Szulerzy z Inowrocławia grają też zawodowo i w ulubionych kolorach bluesa. Można ich spotkać często na trasie po kraju, w małym klubie albo na dużym festiwalu bluesowym w plenerze.
czytaj więcej +
2009-06-26 13:22
Jedyne takie trio
Nie grają odjazdowego, gitarowego rocka, nie rapują i nie są dee-jayami, którzy potrafią wprowadzić widownię w taneczny trans. A jednak kradną show za każdym razem, kiedy wchodzą na scenę. Nazywają się Boogie Boys.
czytaj więcej +
2009-05-27 15:36
Jak królik z kapelusza
Zespół Wały Jagiellońskie zachowali w żywej pamięci nieco starsi słuchacze pamiętający pełne humoru i studenckiej fantazji piosenki z zwłaszcza pochwałę podróży koleją w luksusowych warunkach wagonu Wars. Jeszcze niektórzy potrafią kojarzyć rubaszną postać Rudiego Schuberta, który był jedną z twarzy Wałów Jagiellońskich.
czytaj więcej +
2009-04-29 12:15
Prosta droga na szczyt Iwony Loranc
W czasach nachalnej i zmasowanej promocji, fałszywych wizerunków medialnych, wydaje się prawie niemożliwe zdobyć popularność i uznanie. Ba, trafić na szczyt listy przebojów, ot tak bez kiwnięcia palcem. Iwona Loranc ma własny sposób na poruszanie się w tym zdradliwym świecie rozrywki.
czytaj więcej +
2009-04-10 22:50
Specjalistka od długich dystansów
Mija już 15 lat od momentu kiedy Justyna Steczkowska zwyciężyła w telewizyjnym konkursie Szansa na sukces. Od tamtego zwycięstwa piosenkarka bryluje na krajowym rynku muzycznym. Koncerty Steczkowskiej bardziej przypominają teatralne widowiska niż typową zgrzebną robotę estradową. Jest ciągle obecna w mediach, na łamach kolorowej prasy a także w świecie reklamy.
czytaj więcej +
2009-02-27 13:13
Mikromusic w skali makro
Parę lat temu piosenką Dobrze jest zadebiutowali na wielu listach przebojów. Wkrótce zapamiętaliśmy wykonawców tego nagrania, grupę Mikromusic z Wrocławia. Delikatny urok i bezpretensjonalność tamtego przeboju zespół potwierdził na pierwszym albumie, który dość szybko znalazł wielu nabywców.
czytaj więcej +
2009-02-10 21:32
Robin z truskawkowych pól
Zespół Collage. Ktoś powie stare dzieje, ktoś inny świetny zespół założony przez Wojtka Szadkowskiego. A Wojtek Szadkowski co rusz zaskakuje nową muzyczną propozycją. Powołał przecież do życia świetną grupę Satellite a potem wymyślił projekt Peter Pan. Fani progresywnego rocka przyjęli muzykę tych formacji z entuzjazmem. Kolejna odsłona aktywności Szadkowskiego to grupa pod nazwą Strawberry Fields.
czytaj więcej +
2009-01-28 12:57
Podaruj sobie trochę Wolnego
Jak na kryzysowe czasy - jest ich w zespole bardzo dużo. A jak dołączą wszyscy, którzy dołożyli swoje dźwięki do nagranej niedawno płyty, robi się big band. A dokładnie WOLNY BAND. Wolności w tej muzyce są ogromne przestrzenie. Od funky, soulu, rhythm and bluesa po hip hop i jazz. Jest wszystko co tym muzycznym szaleńcom w duszy gra. Radość, szczerość i energię słychać w każdym utworze debiutanckiej płyty Chwila Wolnego.
czytaj więcej +
2009-01-22 14:35
Śpiewająca Aga , co siedzi na walizkach
Świat kręci się ostatnio szybciej dla Agnieszki Skrzypek. Wszystko stało się jak za dotknięciem magicznej różdżki, kiedy z utalentowanej wokalistki z nagrodami i wyróżnieniami na koncie, przemieniła się w rasową wokalistkę jazzową Agę Zaryan. Nawet wcześniej prawie niezauważona debiutancka płyta Agi zatytułowana My Lullaby, wzbudziła zachwyt wśród melomanów.
czytaj więcej +
2009-01-05 14:59
Świat Osieckiej głosem Nosowskiej
To duże zaskoczenie, że nowa płyta Katarzyny Nosowskiej na przełomie 2008 i 2009 stała się najbardziej poszukiwanym krążkiem na polskim rynku. A więc jeszcze miałki pop nie ogłuszył odbiorców do reszty, którzy szukają propozycji na wyższym poziomie artystycznym.
Katarzyna Nosowska nagrała album złożony z piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.
czytaj więcej +
2008-12-23 15:10
Pasje Patrycji Markowskiej
Dzieci sławnych rodziców często chcą iść tą samą drogą. Z pozoru powinno im być łatwiej pod warunkiem, że rzeczywiście mają talent a nie tylko popularne nazwisko. Na początku kariery temat ojca, wokalisty rockowego zespołu Perfect, bardzo ją drażnił. Chciała zapracować sama na szacunek i popularność. I dopięła swego.
czytaj więcej +
2008-12-10 10:37
Hiper coś tam, coś tam
Droga do sukcesu zespołu Coma musi imponować każdemu. Nagrody, wyróżnienia, a potem kolejne dwie płyty - były rezultatem solidnej pracy i artystycznych wizji muzyków, a w najmniejszym stopniu promocji i marketingu. I nadszedł moment wydania trzeciej płyty.
czytaj więcej +
2008-12-10 10:37
Dyskretny urok Doroty Miśkiewicz
Trochę bagatelizuje to co robi. Twierdzi, że tylko nuci, gwiżdże i chodzi po domu. Konsekwentnie podąża własną drogą. Chodząc nie daje się skusić muzyce popowej, nie zapędza się za daleko w rejony jazzowe, gdzie tak dobrze radzą sobie jej ojciec Henryk Miśkiewicz i brat Michał Miskiewicz. A jednak muzyka którą tworzy sama i z pomocą przyjaciół, ma jednocześnie cechy muzyki popularnej i jazzu.
czytaj więcej +
2008-11-29 17:17
Kulinarny blues
Zespół Blues Flowers to osobna kategoria w kręgu polskiego bluesa. Humor, luz, niekonwencjonalne teksty sprawiły, że na koncerty wielkopolskiej kapeli chodzą ludzie, którzy z bluesem kontaktują się od wielkiego święta. Jaromi Drażewski - wokalista, gitarzysta, autor tekstów i często muzyki tryska pomysłami a pozostali muzycy wcale nie są pasywni.
czytaj więcej +
2008-11-06 14:35
Podróż do przeszłości
W zespole Silver Rocket licencję pilota ma tylko jeden człowiek. Nazywa się Mariusz Szypura. Po dwóch odbytych lotach już wiadomo, że Mariusza interesują tylko nieznane przestrzenie muzyczne.
czytaj więcej +
2008-10-29 22:57
Diabeł w przebraniu
Spełnia wszystkie cechy przypisywane rockmanom. Sex, drugs and rok and roll to w życiu Janusza Panasewicza nie są puste słowa. Od lat związany z zespołem Lady Pank, wyśpiewał kilkanaście wiecznie żywych hitów i nie raz znalazł się na czołówkach gazet z zupełnie innych powodów. Panasiewicz to klasyczny frontman kapeli rockowej, ale czy tylko ?
czytaj więcej +
2008-10-15 14:38
Lady Marika
W świecie polskiego reggae zasłużyła na miano Pierwszej Damy. Przez wiele lat aktywna wszędzie tam, gdzie słychać u nas dub, dance hall i ska, wreszcie zebrała siły i zaprezentowała w pełni swoje możliwości.
czytaj więcej +
2008-10-15 14:38
Drugie podejście Pani Doroty
Mówi, że najpierw jest matką, a dopiero potem piosenkarką. To ciekawe, bo Dorota JAREMA nagrywa od 3. roku życia. Jej biografia jest pełna zdarzeń muzycznych, sukcesów i zwrotów kariery.
czytaj więcej +
2008-10-29 22:58
Przyjaciele w hołdzie Tadeuszow Nalepie
Jan Borysewicz skomponował kilkanaście przebojów, które stworzyły żelazny repertuar zespołu Lady Pank. Chociaż jest niewątpliwie przede wszystkim liderem tej formacji, ten znakomity muzyk i gitarzysta robi znacznie więcej.
czytaj więcej +
2009-04-28 10:38
Pod skrzydłami Celine Dion
Nie brała udziału w telewizyjnych szansach na sukces, nie podążała drogą do gwiazd. Spakowała rzeczy i pojechała do Stanów Zjednoczonych. Pojawiła się u nas nagle i... znikąd.
czytaj więcej +
2009-04-22 11:34
Czasem w spodniach, czasem w sukience
Ania Dąbrowska nagrała już trzecią płytę. Trudno więc mówić, że mamy do czynienia z gwiazdką sezonu. Na dobrą sprawę i tę ostatnią płytę można by opatrzyć tytułem poprzedniej: Kilka historii na ten sam temat. Ania zajmuje się bowiem znowu miłością, chociaż jako artystka oryginalna i w tym mocno wyeksploatowanym temacie, ma do powiedzenia coś osobistego.
czytaj więcej +
2008-06-25 11:36
Niezniszczalna Maryla Rodowicz
Na Marylę Rodowicz nie ma mocnych. Po czterech dekadach od debiutu długowłosej blondynki z gitarą, śpiewającej folkowe piosenki, artystka ciągle budzi podziw i cieszy się niesłabnącą popularnością.
czytaj więcej +
2008-06-25 11:16
Krzak znowu atakuje
Leszek Winder to świetny muzyk, gitarzysta i kompozytor. W naszym kraju jeden z tych najlepszych gitarzystów. Wszechstronny, grający rocka, bluesa i jazz. Od wielu lat związany z grupą Krzak, prowadził także zespoły Leszek Winder Super Session i Bezdomne Psy.
czytaj więcej +
2008-08-08 13:46
Ich dwoje i cała reszta
Metamorfoza zespołu Blue Cafe jest zaskakująca. Nie chodzi tylko o wokalistkę Dominikę Gawędę, która stała się po Tatianie Okupnik nowym, rozpoznawalnym głosem zespołu. Zmienił się także charakter muzyki wykonywanej przez grupę, znaną wcześniej z ciągot do latynoskich rytmów i niewybrednych zabaw na scenie.
czytaj więcej +
2008-06-05 10:26
A kto to Kasia Wilk?
Sama wokalistka przyznaje, że ludzie mylą jej osobę z kilkoma innymi piosenkarkami. Tymczasem Kasia Wilk ma już dość bogatą biografię artystyczną. Śpiewa rocka, hip hop i r’n’b.
czytaj więcej +
2008-05-09 10:24
Znakomity i niezbyt znany
Wielu utalentowanych ludzi marzy o takiej drodze do kariery jaka przydarzyła się Andrzejowi Lampertowi. Wygrywał w konkursach telewizyjnych, występował na festiwalowych estradach. Andrzej Lampert zaśpiewał w duecie z Sarah Brightman i nagrał kolejna płytę z swoją grupą PIN.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Płyta pełna znaków zapytania
BISQUIT to dwoje artystów: wokalistka i autorka tekstów Joanna Włodarska i kompozytor, gitarzysta Tomek Krawczyk. Bisquit wystartował na rynku krajowym dwa lata temu z płytą Inny Smak.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Pikantny Blues
Zespół Boogie Chilli przez kilka lat rozgrzewał prawie co wieczór bywalców poznańskich klubów. Kiedy powstała pierwsza płyta grupy, zrobiło się o nich głośno w całym kraju.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Trzy przyjemnie natrętne Muchy
Muchy kojarzą się ludziom jednoznacznie źle. Błąd. Jakiś czas temu trzech młodych studentów z Poznania postanowiło założyć zespół pod nazwą Muchy. I nagle do Much zaczęli lgnąć ludzie.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Młody melancholik
Ja już tak mam - mówi Tomek Makowiecki, kiedy odpowiada na pytanie o usposobienie melancholika. Jest w nim jednak także sporo przebojowej energii, skoro wygrał kiedyś Szansę na sukces i doszedł do finału innego programu telewizyjnego Idol.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Blues w wersji dowcipnej - nowa płyta Blues Flowers
Blues nie musi być smutny, blues może być wesoły i dowcipny. Najlepiej przekonuje o takim podejściu do bluesa zespół BLUES FLOWERS. Zaczynał tak jak wiele innych kapel, od grania standardów. W końcu muzycy zbudowali własny repertuar, złożony z utworów opowiadających historie z ich życia i pełne autentycznych doświadczeń. A ponieważ chłopaki mają poczucie humoru, wykorzystali te predyspozycje i odnieśli sukces.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Napracowała się nad tekstami
Karolina Kozak dała się poznać najpierw jako wokalistka grupy Dr. No. Prawdziwe oznaki popularności odczuła pełniąc rolę prezenterki w telewizyjnym kanale MTV. Jednak największe marzenie spełniło się Karolinie dopiero niedawno.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Ostrowska w kolorze black and white ?
Znowu Małgorzaty Ostrowskiej jest pełno, jak dawniej, kiedy śpiewała w zespole Lombard. Ostrowską słychać na największych festiwalach a w radiu z premierowymi piosenkami.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Wszystko może być muzyką
Józef Skrzek to gigant na naszej scenie muzycznej. Można było od razu napisać s o scenie rockowej, lecz to zbyt duże zawężenie dorobku Skrzeka. A skąd ten gigant? To proste. Proszę poszukać wśród polskich artystów takich, którzy maja na swoim koncie kilkadziesiąt nagranych płyt. Pierwsza dwudziestkę stanowią te nagrane z prowadzona przez Skrzeka grupa SBB.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Było gitarzystów wielu...
Wojciech Hoffmann, lider popularnej od lat grupy Turbo, odnosi w ostatnim czasie sukcesy także jako solista. Dwukrotnie uznany za rockowego gitarzystę numer 1 w kraju, zbiera bardzo dobre lub wręcz entuzjastyczne recenzje za płytę DRZEWA. Kompozytor przeboju Dorosłe dzieci trafił także do katalogu firmy Ibanez, jednego z najsłynniejszych producentów gitar na świecie.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Znany-nieznany zespół Quidam
Grają już 15 lat. Prezentowali swoją muzykę w bardzo odległych miejscach świata, na przykład takich jak Meksyk. Nagrali kilka dobrych i ważnych dla polskiego rocka progresywnego płyt. Współpracowali z Colinem Bassem z grupy Camel i z naszą legendą rocka zespołem SBB.
Mimo, że mają na koncie niewątpliwe sukcesy i duże doświadczenie estradowe, pozostają skromnymi muzykami z Inowrocławia.
czytaj więcej +
2008-04-30 00:17
Pięknie spóźniony debiut
Muzyczne talenty rodziny Pospieszalskich znamy z koncertów i dziesiątek płyt. Wszyscy razem czy każdy z osobna nadają muzyce specyficznego klimatu. Są uniwersalni, sprawdzają się w rocku, jazzie i muzyce folkowej. Po latach pracy w cieniu męskiej reprezentacji rodu Pospieszalskich na pierwszy plan wychodzi Lidia Pospieszalska.
czytaj więcej +
  Aktualności
Alarm przeciwpowodziowy w Pozn...
Sprawa Nangar Khel wraca do Po...
Droga wolna! Umowa ws. dworca ...
Czy jest dekret ws. abpa Paetz...
Ciało kibica wyłowione z Warty...
Piosenką pomogą powodzianom...
Zamek musi oddać cios, dwa cio...
Boiska pod prądem. Gmina zapła...


  Sport
Zlatko Tanevski w GKS Bełcható...
Festiwal szermierczy na MTP...
Co słychać na Mundialu? ...
Poznański Maraton w Eurosporci...
Na hipodrom na Woli wracają ko...
Warta zagra na Bułgarskiej, al...
Lewandowski na treningu Lecha...
Polonia Nowy Tomyśl w II lidze...


  Kultura
Ethno Port - dużo dobrej muzyk...
OKFA - święto filmu w Koninie...
John Mayall w poznańskim Eskul...
Festiwal w Jarocinie z i bez I...
Rota - w stulecie powstania...
Gotan Projekt zaczarował Arenę...
Audiodeskrypcja wkracza do tea...
Mediations Bienale przez 2 mie...

ZAREJESTRUJ SIĘ
    Ostatnio dodane wpisy na blogach:
1: 1
1: 1
1: 1
1: 1
:
Gagatka: Blog wrócił do życia. Ciekawe czy ktoś tu jeszcze zagląda?
mike_russ: Długo szukałem, po zmianie strony Radia Merkury tegoż blooga i znaleźć nie mogłem, aż w końcu nowy -

  Najnowsze ogłoszenia
mieszkania - oferuję: Oferta kredytowa i finansowanie twoich projektów Jestem gotów sfinan... więcej+
mieszkania - oferuję: Dobry dzień Potrzebujesz pożyczki na wszystkie cele? Czy masz prob... więcej+
mieszkania - oferuję: Wiarygodna i szybka oferta pożyczki Oferujemy prywatne pożyczki (od ... więcej+
mieszkania - oferuję: Dobry dzień Potrzebujesz pożyczki na wszystkie cele? Czy masz prob... więcej+
mieszkania - oferuję: Minęły dokładnie 7 dni, odkąd widziałem zeznanie znajomego ten dżent... więcej+
www.kompu.net