f : Radio Merkury Poznań :: 2024
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:20:52 | wtorek | 23.04.2024 | imieniny: Jerzego i Wojciecha
 


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05

  Radiowe audycje :: Babie Lato cały rok!
2010-05-19 13:41
Za dużo deszczu - za mało wody pitnej?
O wodzie - którą pijemy na co dzień - rozmawialiśmy z prof. Marią Iskrą z Zakładu Chemii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
czytaj więcej +
2010-04-29 13:14
Leczyć tańcem? Leczyć ruchem?
Gościem Babiego Lata była Justyna Torłop, certyfikowany psychoterapeuta tańcem i ruchem z ośrodka Strefa Ruchu w Poznaniu. Ilona Szwajcer i Sławek Bajew rozmawiali z nią o byciu w zgodzie ze swoim ciałem, otwieraniu się na siebie i innych za pomocą tańca i różnego rodzaju ćwiczeń ruchowych. Czy taniec może być lekarstwem?
czytaj więcej +
2010-04-29 13:15
Do Katynia - na motocyklu
Gościem Radia Merkury był Jerzy Juszczyński, ekolog, motocyklista, uczestnik motocyklowych Rajdów Katyńskich. Opowiadał o swoich wrażeniach z poprzednich wypraw motocyklowych do miejsc kaźni Polaków w Rosji. W tym roku rajd motocyklowy do Katynia także się odbędzie, chociaż w katastrofie pod Smoleńskiem zginęły osoby, które były honorowymi patronami rajdu. Motocykliści wyruszą do Katynia w sierpniu.
czytaj więcej +
2010-04-15 15:31
Wyjątkowy Marsz Pamięci
Uczniowie poznańskich szkół wyjeżdżają w piątek w drogę, by uczestniczyć w IV Marszu Pamięci w Katyniu. Tegoroczny Marsz będzie z pewnością szczególny. Uczniowie zamierzają bowiem uczcić także ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. O tym jakie przeżycia wiążą się z tym wyjazdem rozmawialiśmy z Barbarą Zatorską, sekretarzem Stowarzyszenia "Memoramus" oraz uczniami II LO: Klaudią Jessą i Michałem Trzeciakiem. W marszu weźmie udział 150 uczniów różnych poznańskich szkół.
czytaj więcej +
2010-04-15 10:38
Rozmawiać czy milczeć?
Gościem Radia Merkury był dzisiaj ksiądz Eda Jaworski z parafii w podpoznańskich Gułtowach. Kalina Olejniczak pytała go o to, jak przeżyć żałobę narodową, co ona wnosi do naszego życia. Czy lepiej milczeć czy może rozmawiać o tym co się stało i o naszych uczuciach związanych z katastrofą w Smoleńsku. Zdaniem ks. Jaworskiego tragedia, do której doszło w pobliżu Lasu Katyńskiego ma nie tylko polski, ale również międzynarodowy wymiar.
czytaj więcej +
2010-04-15 10:38
Już za miesiąc matura!
Wielkimi krokami zbliża się czas matur. Dla licealistów to bardzo gorący okres, szczególnie że każdy z nich musi się zmierzyć z egzaminem z matematyki, która w tym roku powróciła na maturę. O obawach licealistów, zasadach egzaminów maturalnych i całym "maturalnym zamieszaniu" rozmawialiśmy z Martą Majkowską z Akademickiego Centrum Informacyjnego w Poznaniu.
czytaj więcej +
2010-04-15 10:38
Poznanianka w niemieckim Siegen
Gościem Babiego Lata była poznanianka, dr Natasza Stelmaszyk, literaturoznawca, historyk sztuki i psycholog z Uniwersytetu w Siegen, w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:13
Kajakiem przez cały rok
W Babim Lecie gościliśmy poznańskich kajakarzy: Kubę Boruckiego i Bartosza Majcherkiewicza, animatorów turystyki kajakowej, organizatorów spływów i ekstremalnych wypraw kajakowych. Kajakami pływają w zasadzie cały rok, pod warunkiem, że na rzekach i jeziorach nie ma akurat lodu. Ilona Szwajcer rozmawiała z nimi o planowanej wyprawie kajakowej rzeką Ivalojoki, która płynie przez Laponię - ojczyznę św. Mikołaja.
czytaj więcej +
2010-04-06 14:15
Żłobek domowy czy niania?
Gościem Babiego Lata była Izabela Kułakowska z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu. Kalina Olejniczak rozmawiała z nią o żłobkach, w związku z sejmową debatą nad ustawą o formach opieki nad dziećmi do lat trzech. Czy rodzice maluchów doczekają wreszcie rewolucji, które zmieni podejście do żłobków? Wszystko wskazuje, że tak i żłobki przestaną być zakładami opieki zdrowotnej.
czytaj więcej +
2010-04-29 13:15
Rowerem cały rok!
Gościem "Babiego Lata" był Wojciech Gogolewski, organizator imprez kolarskich w Wielkopolsce. Prezes Stowarzyszenia TKKF Pałuki.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:13
III Poznań Półmaraton
Już w najbliższą niedzielę wystartuje III Poznań Półmaraton. Na dystansie 21 kilometrów 97 i pół metra pobiegnie ponad 3 tysiące biegaczy.
czytaj więcej +
2010-04-29 13:15
Czy ta zima była zimna?
Gościem "Babiego Lata" był dr Bogdan Chojnicki z Katedry Agrometeorologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym rozmawialiśmy o ociepleniu klimatu. Czy ciężka i długa zima, którą chyba właśnie pożegnaliśmy, jest dowodem na to, że klimat się ociepla czy raczej na to, że w pogodzie nic się nie zmieniło? W rozmowie z Iloną Szwajcer naukowiec wyjaśnia m.in. dlaczego lodowce rosną, zamiast się zmniejszać, gdy klimat się ociepla...
czytaj więcej +
2010-03-24 11:41
Mistrzowie sztuki lodowej
Robert Burkat i Michał Mizuła przywieźli do Poznania srebrny medal Mistrzostw Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie. To członkowie Ice Team Kandulski. Rzeźbiarze stworzyli 9-metrowe dzieło. Dziś gościli w Babim Lecie.
czytaj więcej +
2010-03-12 18:28
Salon urody w Radiu Merkury
Z okazji Dnia Kobiet nasze Słuchaczki miały możliwość przejść przemianę pod okiem ekspertów od makijażu i wizażystyki. Panie Małgorzata, Danuta, Katarzyna, Justyna i Kornelia pojawiły się w salonie piękności, który zorganizowano w siedzibie Radia Merkury na ul. Berwińskiego. Paniami zajęli się Monika i Olaf Tabaczyńscy z Akademii Wizażystyki MAESTRO w Poznaniu.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Jaskiniowcy XXI wieku!
Przez kilka tysięcy lat cała ludzkość rozwijała się po to żebyśmy dzisiaj mogli zrobić pranie w pralkach, obiad podgrzewać w mikrofalówce a z pracy do domu jechać szybkim samochodem. Dzięki tym i innym sprzętom jesteśmy "cywilizowani", wspaniali, genialni, nadludzcy. Ale okazuje się, że można to wszystko rzucić w kąt i znowu zamieszkać w jaskini, zostać współczesnym jaskiniowcem. A Anią i Wojtkiem, studentami z Poznania, którzy przez kilka miesięcy mieszkali w komunie jaskiniowców na obrzeżach hiszpańskiej Grenady rozmawiał Łukasz Długowski.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Ciężarówką przez 9 miesięcy
Gościem Babiego Lata była dr Blanka Malkowska-Walczak, lekarz ze szpitala ginekologiczno-położniczego przy ul. Polnej w Poznaniu. Z Iloną Szwajcer rozmawiała o tzw. późnym rodzicielstwie, czyli ciąży, w którą zachodzą kobiety 30-letnie i starsze.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Urlop tacierzyński - co to?
Gościem "Babiego Lata" był Michał Kopiński, tata Szymona, który niedawno skorzystał z urlopu... tacierzyńskiego, czyli wprowadzonego do przepisów prawa pracy wolnego dla ojców, którym urodziło się dziecko i którzy chcą wspomóc partnerkę w opiece nad dzieckiem w pierwszych tygodniach i miesiącach życia.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Kąpiel w lodowatej wodzie?
Gościem Radia Merkury była pani Anna Słaby z Poznańskiego Klubu Morsa. Skupia on kilkudziesięcioosobową grupę entuzjastów zimowych kąpieli. Z roku na rok miłośników zanurzania się w lodowatej wodzie jest coraz więcej. Co potrzeba, by zostać morsem? Jak się okazuje, "sprzętu" nie potrzeba wiele. Wystarczą kąpielówki i... piła łańcuchowa do wycinania dziury w lodzie...
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Czy można wykupić Buławę?
Czy uda się zebrać pieniądze na wykupienie 18-letniej Buławy? Koń z poznańskiej kawalerii prosi o pomoc! W Babim Lecie gościliśmy Dorotę Wechtę i Krystynę Urbanek z Fundacji Centaurus, która zajmuje się ratowaniem koni:

czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Klimatolog z UAM: zima jest jak zwykle
Obecna zima nie jest w żadnej mierze nadzwyczajna. To, że wydaje nam się wyjątkowa wynika z naszej krótkiej pamięci oraz z tego, że szybko porzuciliśmy nasze dobre, zdrowe zimowe nawyki – tak twierdzi profesor Alojzy Woś, autor kultowej wśród studentów geografii pozycji "Klimat Polski" oraz wielu książek i podręczników z dziedziny meteorologii i klimatologii.

czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Piętno Afganistanu - posłuchaj!
Olga Mielnikiewicz przez 13 miesięcy była szefową misji Polskiej Akcji Humanitarnej w Afganistanie. Co tam widziała i co tam robiła. Jak trudne przeżycia w tym dotkniętym wojną kraju wpłynęły na jej życie w Polsce? Jak jej się żyje w naszym kraju z piętnem "Afganistanu"?
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Kalesony - smutna konieczność?
Nie wiedzieć czemu, kalesony w opinii niektórych są wstydliwą częścią męskiej garderoby. Zawstydzają niektórych panów, a przecież ratują zdrowie. W tym roku mamy zimę z prawdziwego zdarzenia i postanowiliśmy sprawdzić, czy kalesony wróciły do łask.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Kobiety bardzo przedsiębiorcze
Lepiej pracować na etacie, zrywać się rano i mieć surowego szefa? A może lepiej być sobie samemu: sterem, żeglarzem, okrętem, założyć własną firmę i być panem swojego czasu? Gościliśmy w "Babim Lecie" dwie kobiety przedsiębiorcze - Joannę Stankiewicz z Babilądu i Ewę Dominiuk z Black Hog. Obie panie kilka lat temu zdecydowały, że nie chcą pracować u kogoś i dla kogoś i założyły własne firmy. Jak na razie idzie im nieźle.
czytaj więcej +
2010-04-23 12:05
Wideoblog z klasztoru
Ojciec Leonard Bielecki i ojciec Franciszek Chodkowski to dwaj zakonnicy-franciszkanie z Poznania, którzy prowadzą niezwykle popularnego wideobloga pt. Bez sloganu. W 7-minutowych programach odpowiadają na pytania związane z religią i nurtujące internautów.
czytaj więcej +
2010-04-23 12:05
Czy i jak pomagać ptakom?
Przyszła sroga zima i cała Wielkopolska znalazła się pod śniegiem. Mrozy nie ustępują od kilku dni. Czy w takiej sytuacji powinniśmy pomagać wolno żyjącym ptakom? Czy należy je dokarmiać, a jeśli tak, to czym? Wiadomo, że w żadnym wypadku nie należy ich karmić chlebem, bo powoduje on więcej szkód niż pożytku. Jeśli nie chleb, to co? I jeśli jeszcze nie teraz, to kiedy? Z Przemysławem Wylegałą z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" rozmawiała Grażyna Korzeniowska.
czytaj więcej +
2010-04-12 13:14
Yerba Mate - z czym to pić?
Naszym gościem była Jola Banowska, poznańska artystka, propagatorka picia napoju Yerba Mate, założycielka pierwszej w Poznaniu kawiarni, a może raczej herbaciarni, a może raczej pijalni napoju Yerba Mate, o którego rozlicznych zaletach od dawna przekonani są mieszkańcy Ameryki Południowej. Czy teraz do "yerby" przekonają się także Polacy?
czytaj więcej +
2010-04-23 12:05
Orzeszek - inne przedszkole
Naszym gościem był Jacek Kielin, dyrektor Przedszkola Specjalnego "Orzeszek" w Poznaniu. To placówka zajmuje się opieką nad dziećmi z wieloraką niepełnosprawnością. Praca z dziećmi jest trudna i wyczerpująca, ale daje pracownikom "Orzeszka" wiele satysfakcji. M.in. o tym mówił w naszym studiu Jacek Kielin. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrektorem "Orzeszka".
czytaj więcej +
2010-04-23 12:06
Maciej Fiszer i jego FOTY!
Gościem Radia Merkury był Maciej Fiszer, fotograf, autor albumu MATAMORPHOSIS, wydanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorem tych rewelacyjnych i niezwykłych zdjęć. Maciej opowiada m.in. jak krył się przed meszkami w jeziorze zanurzając się wraz z głową pod wodę i przez kilka godzin oddychał przez rurkę.
czytaj więcej +
2010-01-19 14:24
Bakcyl końskiego grzbietu
Paweł Apolinarski to miłośnik koni i instruktor jazdy konnej ze Święciechowy koło Leszna. Nie zajmuje się jednak jazdą rekreacyjną, czy tradycyjnymi skokami przez przeszkody, ale woltyżerką, czyli akrobatyką na koniu, wykonywaną w czasie jazdy na wierzchowcu. Jego specjalnością jest "dżygitówka", czyli woltyżerka kozacka. Z Pawłem Apolinarskim rozmawiał Jacek Marciniak.
czytaj więcej +
2010-01-19 14:24
Las jest dla wszystkich!
Gościem Radia Merkury była Honorata Ogonowska-Chrobowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Pani Honorata jest leśnikiem z zawodu i z zamiłowania. W Nadleśnictwie Sieraków stworzyła Leśny Ogród Integracyjny "Leśna Przygoda", w którym dzieci niewidome mogą poznawać las, jego zwierzęta, rośliny, zapachy, dźwięki i kształty. Program leśnej edukacji bez barier będzie rozwijany we współpracy z lokalną społecznością.
czytaj więcej +
2010-04-23 12:05
Swoja Wiara - u nas
W naszym studiu gościli muzycy kapeli podwórkowej "Swoja Wiara" z Murowanej Gośliny. Zbigniew Bittner (śpiew, efekty) i Mieczysław Mendyka (akordeon) opowiadali o swojej działalności i inspiracjach. Zaprezentowali także próbki swojej twórczości.
czytaj więcej +
2010-03-09 13:14
Z Krotoszyna do Babiego Lata...
W studiu Babiego Lata gościli dziś Jan Rosik i Wojciech Szuniewicz z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Jan Rosik jest autorem popularnego cyklu felietonów „Okrakiem na ryczce”, publikowanych regularnie od 2008 roku w „Rzeczy Krotoszyńskiej”. To krotoszynianin i emerytowany polonista.
czytaj więcej +
2010-04-23 12:06
Marcin Sapa o sobie
Gościem Babiego Lata był Marcin Sapa, najlepszy obecnie polski kolarz (Mistrz Polski), niezapomniana gwiazda ostatniego Tour de France. Opowiadał o swoich treningach i o swoim sadzie, w którym tego roku bardzo obrodziły jabłka. Wyjaśnił, że jako aktywny kolarz, przez cały rok, każdego dnia, może być poproszony o poddanie się kontroli antydopingowej. Marcin Sapa wyjaśnił też, dlaczego do naszego studia przyjechał samochodem i dlaczego nie jeździ rowerem po poznańskich ulicach i ścieżkach rowerowych.
czytaj więcej +
2009-11-21 16:36
Borelioza jest groźna!
Borelioza to najczęstsza choroba odkleszczowa. Nawet przy chłodnej pogodzie, kleszcze mogą być niebezpieczne. Jak się chronić przed kleszczami, jak postępować jeśli kleszcz uczepi się nas podczas wyprawy do lasu? Wreszcie - jak żyć z boreliozą? O tym rozmawiamy z naszym gościem, Lilianną Frankowską ze Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę.
czytaj więcej +
2009-11-21 16:36
Ekojazda - jak to jest?
Gościem "Babiego Lata" był Robert Szpindor (Auto Szkoła), propagator i nauczyciel "ekodrivingu", czyli ekologicznej i ekonomicznej jazdy samochodem. Nasz gość wyjaśniał na czym polega ekologiczne kierowanie samochodem. Jak zmieniać biegi, jak hamować i ruszać i czy wyłączać silnik stojąc na światłach lub przed szlabanem.
czytaj więcej +

2009-11-21 16:36
Posłuchaj Audiofeels!
W listopadzie ubiegłego roku zawojowali kraj. Ośmiu przystojnych, utalentowanych, sympatycznych chłopaków z Wielkopolski wystartowało w pierwszej polskiej edycji telewizyjnego show "Mam Talent". A za chwilę Audiofeels wydają swoją pierwszą płytę. Premiera radiowa odbyła się w naszym studio.
czytaj więcej +
2009-08-25 11:45
Jak płacić abonament?
Czy płacić abonament, jak płacić abonament, kiedy płacić? Na pytania, które nurtują wielu telewidzów i radiosłuchaczy, w programie Radia Merkury odpowiadali specjaliści - Michał Stanisławski i Jerzy Sygidus.
czytaj więcej +

2009-07-29 13:50
Nie ma zakrętów między Czerniejewem a Neklą
Danuta i Roman Grychowscy z Czerniejewa nie narzekają na brak władzy. Ona jest burmistrzem Czerniejewa, on - Nekli. Jak wygląda życie prywatne takiego małżeństwa? Dom państwa Grychowskich odwiedził Rafał Regulski.
czytaj więcej +
2009-07-02 23:22
Święto muzyki - święto ulicy
Zespoły rockowe, bluesowe, uliczni grajkowie w grupach i solo wypełnią w niedzielę skwery, kawiarnie i ulice Wolsztyna. Po raz pierwszy odbędzie się tam Święto Muzyki.
czytaj więcej +
2009-06-09 14:50
Najlepsza w You Can Dance - w radiowym studio
Ania Kapera z Poznania wygrała czwartą edycję bijącego rekordy popularności konkursu telewizyjnego "You Can Dance - po prostu tańcz!". Poznanianka okazała się lepsza w finale.
czytaj więcej +

2009-06-09 11:20
W Babim Lecie - o mobbingu
W porównaniu z minionym rokiem drastycznie wzrosła grupa ludzi poddawanych w Polsce mobbingowi. Ma to oczywiście związek z kryzysem gospodarczym. Ale szykanowanie i poniżanie to początek długiej drogi. Udowodnić bowiem mobbing przed sądem jest bardzo trudno.
czytaj więcej +
2009-04-30 12:08
Wiersze a życie - o książce i poezji
Po co nam poezja? Pytaliśmy o to w czwartkowym Babim Lecie. Pretekstem do rozmowy była wydana właśnie książka doktoranta poznańskiego Uniwersytetu Jarosława Borowca "Szare światło" - rozmowy z Krystyną Miłobędzką i Andrzejem Falkiewiczem.
czytaj więcej +

2009-04-30 12:06
Krystyna Mazurówna - w Babim Lecie
Niepokorna Mazurówna. Barwny ptak, ryzykantka z irokezem na głowie. Obywatelka świata, polska tancerka, choreograf, Lwowianka urodzona w 1939 roku. Do Poznania przyjechała, by po raz kolejny "pokłonić się" Krzysztofowi Komedzie.
czytaj więcej +
2009-04-17 09:57
Do Brazylii - w poszukiwaniu polskich muzycznych śladów
Poznańscy muzykolodzy pojadą do Brazylii. Razem z kolegami z Uniwersytetu Wrocławskiego studenci i naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza chcą zdokumentować pieśni zachowane w środowiskach polonijnych. W stanie Parana ze stolicą w Kurytybie żyje półtora miliona osób o polskich korzeniach.
czytaj więcej +
2009-04-08 15:15
Będą leczyć zęby Tybetańczyków
Już jesienią tego roku do sierocińca w indyjskiej wiosce Dolanji wyruszy poznańska ekspedycja stomatologiczna. Fundacja Nyatri organizuje akcję "Dentysta dla dzieci Tybetu" - bo w ośrodku tym mieszkają właśnie uchodźcy - tybetańskie dzieci. W Babim Lecie spotkaliśmy się z organizatorami tej akcji.
czytaj więcej +
2009-03-17 14:09
Dziewczyny świetnie kopią!
W poznańskiem Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego powstaje klasa o profilu piłka nożna kobiet. Drugi trener polskiej reprezentacji pilki nożnej kobiet - Michał Waraczyński przekonywał słuchaczy Babiego Lata, że kobiety nie ustępują piłkarzom nożnym mężczyznom, i choć często traktowane z politowaniem - potrafią "dokopać" kolegom.
czytaj więcej +
2009-03-24 10:39
Justyna Steczkowska w studio
Justyna Steczkowska promuje swój nowy album, ale podczas wywiadu w Radiu Merkury mówiła nie tylko o swoich ostatnich muzycznych dokonaniach, ale również o koszmarze bycia osobą publiczną, o nielojalności mediów i... odchudzaniu.
czytaj więcej +
2009-02-20 15:43
Michał Wiśniewski: wciąż żyjemy!
Pogłoski o naszej śmierci są przesadzone - tak plotki na temat zespołu Ich Troje skomentował w studio Radia Merkury Michał Wiśniewski. Lider grupy - równie słynny co kontrowersyjny, pojawił się w studio wraz z Anią Wiśniewską i Jackiem Łągwą - kompozytorem większości hitów grupy.
czytaj więcej +
2009-03-11 13:01
Fantasy w poznańskich realiach
Jakub Małecki jest autorem książki "Przemytnik cudu". To nie jest jego pierwsza pozycja, bo w branży literatury fantasy jego nazwisko jest znane. Pisarz był gościem Radia Merkury.
czytaj więcej +
2009-01-30 13:19
Na wyprawie poznała samą siebie
Jak pokonywać własne słabości i jak się zmieniać podczas długiej podróży? Na te pytania - bazując na własnym doświadczeniu - opowiadała w studio Radia Merkury Anna Vogt - z wykształcenia chemik, z pasji - podróżniczka.
czytaj więcej +
2009-01-23 16:40
Ta szkoła ma uczyć żyć pożytecznie
Na poznańskim Golęcinie powstaje nowa prywatna szkoła. Da Vinci będzie zespołem szkoły podstawowej i gimnazjalnej, której główne przesłanie to uczyć młodych żyć pożytecznie. Pomysłodawca placówki, wcześniej współzałożyciel Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa Piotr Voelkel o idei szkoły mówi - przyjazna, tolerancyjna, otwarta, nowoczesna.
czytaj więcej +
2009-03-11 13:01
Naprawdę warto być NA TAK
Stowarzyszenie NA TAK działa w Poznaniu już 20 lat. A nie wszyscy o nim słyszeli. Szkoda, bo warto wiedzieć jak jest ważne, co zrobiło, żeby dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym intelektualnie pomóc znaleźć miejsce w życiu.
czytaj więcej +
2008-12-18 09:31
Bohdan Smoleń pomaga dzieciom
Bohdan Smoleń - współtwórca kabaretu "Tey" i z wykształcenia zootechnik od niedawna prowadzi własna fundację i pomaga najmłodszym.
czytaj więcej +
2009-01-08 11:51
Audiofeels w Radiu Merkury!
Marek Lewandowski, Bartek Michalak, Bartosz Lehmann i Patryk Ignaczak czyli 4/8 Audiofeels. Laureaci finału pierwszej polskiej edycji konkursu Mam Talent! Poznaniacy, w składzie z kaliszaninem (Patryk), byli we wtorek gośćmi Babiego lata. W głosowaniu widzów zajęli 3 miejsce, internauci widzą ich na pierwszym.
czytaj więcej +
2008-12-15 16:07
Udają się jak najdalej, w głąb siebie
"Aby żyć pełnią życia, należy być w ciągłym ruchu, bo tylko wtedy każdy dzień jest inny ..." kierując się maksymą Paulo Coehlo wymyślili podróż życia - Adam Miński i Grzegorz Walczak z grupą przyjaciół zaplanowali podróż dookoła świata " jaknajdalej" pl.
czytaj więcej +
2008-11-18 11:27
Antygona z Pobiedzisk
"Antygona" Sofoklesa - to jeden z najważniejszych dramatów wszechczasów. Tyrania władzy kontra romantyczny bunt, prawa ludzkie naprzeciw boskim - nasz świat ma te same problemy co w czasach Starożytnej Grecji.
czytaj więcej +
2008-11-14 11:03
Pierścieniówka, kapela, sztekiel...
.... to nazwy tradycyjnych sportów. Inne? bardzo proszę- palant, zośka lub gry: w pajaca, gumę, linkę, szczura. Czy warto, by uczyły się ich nasze dzieci na lekcjach wychowania fizycznego?
czytaj więcej +
2008-10-16 12:05
Nauczycielem trzeba chcieć być!
14 października to tradycyjny Dzień Nauczyciela. Często krytykowany (jak cała oświata), często będący okazją do narzekań samego środowiska nauczycielskiego, ale zawsze - obchodzony. Również my obchodziliśmy to święto, ale w dość nietypowy sposób.
czytaj więcej +
2008-10-23 01:57
Mamy wracają do pracy
Mamy dzieci, idziemy do pracy - tak nazywa się projekt aktywizacji zawodowej kobiet w Poznaniu i powiecie poznańskim. Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim i wychowawczym, jak odnaleźć się na rynku pracy, jak godzić karierę z wychowywaniem dzieci?
czytaj więcej +
2008-09-23 20:20
Motocyklem dookoła świata
Poznański podróżnik Mariusz Reweda wreszcie może spełnić swoje marzenie. Właśnie rusza w zaplanowaną na kilka lat podróż dookoła świata. Glob ma zamiar objechać... motocyklem.
czytaj więcej +
2008-09-23 15:40
Kobiety też chcą znać auta
Beata Szozda jest redaktorem naczelnym nowego portalu dla pań jeżdżących samochodami - autopolki.pl. Kobiety dla kobiet zebrały w internecie pożyteczne informacje związane zarówno z wyborem i eksploatacją samochodu, techniką jazdy, bezpieczeństwem...
czytaj więcej +
2008-09-18 14:54
Szkoła w domu = odtrutka?
Szkoła w domu. Bez nauczycieli. Zamiast nich - uczą rodzice. Angielski, określający taką metodę termin to homeschooling. Polskiego wystarczająco popularnego odpowiednika jeszcze nie ma. Czy to tylko nowa moda, czy może - skuteczna odtrutka na polskie szkolne piekiełko?
czytaj więcej +
2008-09-18 14:54
Polacy są świetnymi kucharzami
Michel Labarre jest mistrzem kuchni francuskiej i doradcą kulinarnym. Jakiś czas temu gościł w studio Radia Merkury - przy okazji konkursu kulinarnego, w którym startowała ekipa poznańskiego hotelu Park. Teraz Michel uczestniczy w imprezach kulinarnych towarzyszących targom Polagra.
czytaj więcej +
2008-09-12 15:10
Segregujemy, ale wciąż za mało
Ponad 1/3 Polaków sortuje śmieci przed wyrzuceniem - wynika z badań socjologów. To jednak ciągle mniej niż np. u naszych zachodnich sąsiadów. Jak popularyzować modę na segregowanie odpadów - o tym m.in. mówiono podczas IV Poznańskich Dni Recyklingu. Temat pojawił się również w Babim Lecie Radia Merkury.
czytaj więcej +
2008-08-08 13:45
Świetny wielki telefon
Grandfon - to nagrodzony na prestiżowym konkursie projekt wzorniczy nowego telefonu, autorstwa młodej poznańskiej projektantki Magdaleny Sikorskiej.
czytaj więcej +

 Pozostałe wiadomości:

Psie zaprzęgi z Puszczykowa2010-04-23 12:06
  Aktualności
Alarm przeciwpowodziowy w Pozn...
Sprawa Nangar Khel wraca do Po...
Droga wolna! Umowa ws. dworca ...
Czy jest dekret ws. abpa Paetz...
Ciało kibica wyłowione z Warty...
Piosenką pomogą powodzianom...
Zamek musi oddać cios, dwa cio...
Boiska pod prądem. Gmina zapła...


  Sport
Zlatko Tanevski w GKS Bełcható...
Festiwal szermierczy na MTP...
Co słychać na Mundialu? ...
Poznański Maraton w Eurosporci...
Na hipodrom na Woli wracają ko...
Warta zagra na Bułgarskiej, al...
Lewandowski na treningu Lecha...
Polonia Nowy Tomyśl w II lidze...


  Kultura
Ethno Port - dużo dobrej muzyk...
OKFA - święto filmu w Koninie...
John Mayall w poznańskim Eskul...
Festiwal w Jarocinie z i bez I...
Rota - w stulecie powstania...
Gotan Projekt zaczarował Arenę...
Audiodeskrypcja wkracza do tea...
Mediations Bienale przez 2 mie...

ZAREJESTRUJ SIĘ
    Ostatnio dodane wpisy na blogach:
1: 1
1: 1
1: 1
1: 1
:
Gagatka: Blog wrócił do życia. Ciekawe czy ktoś tu jeszcze zagląda?
mike_russ: Długo szukałem, po zmianie strony Radia Merkury tegoż blooga i znaleźć nie mogłem, aż w końcu nowy -

  Najnowsze ogłoszenia
mieszkania - oferuję: Oferta kredytowa bez protokołu Wszystkim szczerym ludziom oferuję mi... więcej+
mieszkania - oferuję: Świetna oferta pożyczki Jestem osobą fizyczną; Oferuję pożyczki bez ... więcej+
mieszkania - oferuję: Najlepsza oferta kredytowa Nazywam się Krystyna, jestem nauczycielką... więcej+
mieszkania - oferuję: Wyjątkowa oferta pożyczki Witam, jestem inwestorem; Jestem gotowy ud... więcej+
mieszkania - oferuję: Specjalna oferta pożyczki Potrzebujesz kredytu na projekt lub budowę... więcej+
www.kompu.net