OTO IMPREZY, NAD KTÓRYMI RADIO MERKURY SPRAWUJE PATRONAT.
Polecamy je Państwa uwadze, gwarantując ich wysoką jakość.
21marca - 6 czerwca:
Chełmoński, Chmielowski, Witkiewicz - wielka wystawa polskiego malarstwa w Muzeum Narodowym w Poznaniu
30 maja - 6 czerwca :
- Średzkie Sejmiki Kultury
1 czerwca
- Nahorny Sextet Chopin Genius Loci- Blue Note, godz.20.30
- Zawody sportowe wielkopolskich hotelarzy w gminie Suchy Las - boisko gminne w Suchym Lesie , godzina 15- 21.00
3 czerwca
- III Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej CORPUS DEI
4-6 czerwca
- XIII Motor Festiwal Błążejewko koło Kórnika
3-5 czerwca
- Mistrzostwa Polski w Squashu 2010
4 czerwca
- XV Ogólnopolski Big Band Festival - Nowy Tomyśl
4-6 czerwca
- "Wyścig jaszczurów"
4-13 czerwca
- XXXII Ogólnopolski Plener Wikliniarski - Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu
5 czerwca
- Światowy Dzień Ochrony Środowiska - festyn w parku Wilsona , godzina 11.oo
-XV Chodzieskie Targi Gospodarcze
- LEDNICA 2010
5-6 czerwca
- Krajowy Czempionat koni rasy Polski Koń Szlachetny Półkrwi - Stadnina Koni Fiord Młodzikowo
- Święto Stęszewa
- Aktywny Jarocin - impreza sportowa. W programie:wspinaczka po pniach drzew,zjazdy na linie,ścianki wspinaczkowe,prezentacje multimedialne. Szczegóły
www.sciezkizdrowia.org
- IX Luboński Rajd Rowerowo- Pieszy "Śladami Historii " i II Weekend Forteczny
www.tidgp.pl
- Końskie Świętowanie - impreza integracyjna w Młodzikowie
5 -13 czerwca
- XXXV Jarmark Świętojański
6 czerwca
- Grodziski Półmaraton Słowaka
www.polmaratongrodzisk.pl
- koncert kończący coroczną akcję "STOP WYPADKOM, ŻYĆ BEZ ZAGROŻEŃ" - Aula UAM,
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Kręglarstwie Sieraków Wlkp., godzina 11.00
- COME TO HELP- impreza charytatywna z okazji Dnia Dziecka "ZOObacz ja można pomóc" - Stare ZOO, godzina 11.00
www.cometohelp.pl
6 - 13 czerwca
- XIII Spotkania Muzyki Chanterelle Festival
www.www.chanterelle.pl
7 czerwca
- wernisaż wystawy prac Jolanty Wejnert-Lieb - Salon Posnania
8 czerwca
- ROCK HELP FEST # koncert charytatywny - Liceum na Os. Czecha
-"Liryki" Juliusza Słowackiego w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera i Anny Romantowskiej- Scena na Piętrze - godz.19.00
- Salon w Różach - Marthy Graham list do świata- Kawiarnia Republika Róż, Plac Kolegiacki2, godz.19.00,wstęp wolny
8-14 czerwca
-Europejskie Spotkania Teatralne "Bliscy nieznajomi" Teatr Polski Poznań
www.bliscynieznajomi.pl
8-15 czerwca
- Wystawa dyplomów studentów ASP w Poznaniu - hala nr 1 MTP
9 czerwca
- Good Staff - Cafe Club Dylemat , ul. Mickiewicza 27
- Spotkanie ze Zbigniewem Wojtysiem autorem książki "Pierścień Bolesława", godzina 17.00 Księgarnia Powszechna, Stary Rynek
9-12 czerwca
- Kids Fun Folk -Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru Poznań
10 czerwca
- Czwartek Literacki - "Przeciw ewangelii zatracenie.Miłosne listy Jana Kasprowicza" - Sala Czerwona Pałacu Działyńskich , godzina 18.00
11 czerwca
- Koncert zespołu ZAKOPOWER połączony z pokazem mody dla kobiet i dzieci - dochód z imprezy przeznaczony na Wielkopolskie Hospicjum dla dzieci "Hospicjum Domowe" ,Dziedziniec Zamkowy, godzina 18.00, bilety do nabycia w Rock Long Luck
11 czerwca
-Sesja Popularnonaukowa poświęcona pamięci profesora Kazimierza Zimmermanna - Zespól Szkół im.Michała Kosmowskiego w Trzemesznie
- EMDEKIADA - Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
11-13 czerwca
- Merkury 2010 - impreza samochodowa - eliminacje do Mistrzostw Polski -org. Automobilklub Wielkopolski Pniewy- Szamotuły
12 czerwca
- NIEBIESCY DZIECIOM -festyn przy Hali Arena, org. Komenda Miejska Policji,godz.12-17.00
www.niebiescydzieciom.org
- Flota Wielkopolski - pociąg specjalny prowadzony parowozem Poznań - Szczecin
www.flotawielkopolski.pl
- Targ Wiejski -Boduszewo, godzina 15.00
- Muzykowanie Kapel Podwórkowych MINSTRELE SHOW - Krajenka ,amfiteatr , godzina 17.00
12-13 czerwca
- Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej - Ląd nad Wartą
- Dni Grodziska
- Dni Swarzędza
www.swarzedz.pl
- Dni Śremu
13 czerwca
- Wielbienie Pana - Muszla koncertowa Parku Wilsona
- Kabaret Neo-Nówka - Arena ,godz.17.00
- Musica Maxima - koncert w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu, godzina 17.00
- koncert gruzińskiego zespołu Urmuli - Blue Note ,godzina 20.00
- spotkanie z Andrzejem Stasiukiem - Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto
- III Rodzinny Rajd Rowerowy - "W zdrowym ciele zdrowy duch", Rokietnica, Kaźmierz, Szamotuły
13-20 czerwca
- Portret ulicyFredry 2010
15 czerwca
- Salon w Różach "'Kobiety w Biblii", godzina 18.00. Kawiarnia Republika Róż
16 czerwca
- Gotan Project - Hala Arena
www.mca.pl
- Ewelina Rajchel oraz Piotr Kałużny - Cafe Club Dylemat, Mickiewicza 27
17-20 czerwca
- 56.OKFA - Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im.prof. Henryka Kluby - Konin
18 -19 czerwca
- Europejski Festiwal Szermierki
www.fencingfestival.pl
- Dni Lubonia
www.lubon.pl
- Tropem Tradycji - ratuszowe rocznice na Trakcie Królewsko - Cesarskim
www.www.poznan.pl/trakt
18-20 czerwca
- Memoriał Frankiewicza - Międzynarodowe Zawody Konne w skokach przez przeszkody
- Turystyka szyta na miarę - seminarium dotyczące turystyki osób niepełnosprawnych - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu
18-21 czerwca
Poznański Dreptak Kulturalny
www.domtrzezwosci.org.pl
19 czerwca
- Poznański Turniej K1 i Kick Boxingu - stop Narkotykom - Luboń
- Marek Dyjak - Blue Note Jazz Club - godz. 20.30
- Festiwal Chórów Ama La Musica - Środa Wielkopolska
- Noc Kupały - XII Rajd Agroturystyczny - Sieraków
www.sok.sierakow.pl
- "Tlen potrzebny każdemu" - piknik medyczny w parku szpitalnym ul. Szamarzewskiego, godzina 10.00
19-20 czerwca
- NATURALISKO - etap pierwszy - Łobżenica
- XVII Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2010
- Dni Miasta i Gminy Skoki - Rynek w Skokach
20 czerwca
- Koncert In Memoriam Zdzisław Bernat - org. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów Śpiewu Gregoriańskiego
www.choral.pl
- Piknik medyczny "Na zdrowie" - impreza z okazji 90-lecia istnienia - Dziedziniec Różany CK ZAMEK
21 czerwca
-Lato Pod Pretekstem - Bohdan Hołownia i Joanna Trzepiecińska , godzina 21.00
22 czerwca
- Seryjni poeci - CK ZAMEK, Sala pod Zegarem. godz.19.00
22- 27 czerwca
- Dni Obornik
www.oborniki.pl
23 czerwca
- premierowa projekcja filmu Andrzeja Sapiji "Opałka, jedno życie,jedno dzieło" - Słodownia +3 , godz.17.30
25 czerwca - 12 września
- Roman Opałka "OKTOGON" -wystawa jubileuszowa poświęcona 45 rocznicy rozpoczęcia cyklu Opałka 1965 - Art Station
25-27 czerwca
- Dni Kiszkowa
26 czerwca
- Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów w Triathlonie - Środa Wielkopolska
- "Afrodyzjak"wystawa prac Ventzisalva Piriankova- Galeria Ventzi,ul. Wszystkich Świętych 3/8
- Dni Europy Zjednoczonej - Festyn Nocy Świętojańskiej - Gizałki , godzina 17.00
26-27 czerwca
- NATURALISKO - etap drugi - Łobżenica
- "Noc i dzień z Polskim Teatrem Tańca"
- "Białorusini -historia i kultura" - impreza edukacyjno - Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno - Spożywczego w Szreniawie
27 czerwca
- Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI oraz chóru Piccolo Cantori di Torino - Park Wilsona
- Gwiazdy nad Maltą - Malta .godz. 18.00
- Parada z okazji 130-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu, godzina 12.00 Kaponiera
28 czerwca
- "Kocham świat" recital Joanny Rawik - Scena na Piętrze, godzina 19.00
28 czerwca - 4 lipca
- I Festiwal im Filipa i Xavera Scharwenków, Zamek Górków w Szamotułach
www.procello.pl
30 czerwca
- XI MSK Warta Tour 2010 org Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej Warta