f Magazyn nie tylko o książkach! : Radiowe audycje Oczy w słup : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:10:21 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Magazyn nie tylko o książkach! : Radiowe audycje Oczy w słup : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 15:11

Magazyn nie tylko o książkach!

Jest wiele powodów dla, których ze zdumienia stawiamy oczy w słup. Jakie? Przekonać się słuchając magazynu nie tylko o książkach w piątki o 18:05 lub soboty o 9:05.


Zapraszają Anna Gruszecka i Robert Mirzyński. Jedyny taki program na radiowej antenie Wielkopolski!!!


Prezentujemy najnowsze wydanie magazynu nie tylko o książkach OCZY W SŁUP. W naszym serwisie "nowy" magazyn w formacie MP3 (uwaga, duży plik!) - znajdziecie zawsze od poniedziałku -

Polak - Węgier dwa bratanki, i do szabli, i do książki... Może dlatego, że wybrana - bo nie tłumaczy się wszak wszystkiego - podoba nam się prawie każda książka bratanków. Tym razem zaczytaliśmy się w książce Petera Esterhazy’ego "Niesztuka" – i bardzo polecamy, wraz z Piotrem Śliwińskim. Ale to nie wszystko w najnowszym wydaniu magazynu nie tylko o książkach "Oczy w słup".

Prócz tego o książkach w niebezpieczeństwie - w mieście kandydującym do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tak, mowa o Poznaniu, gdzie likwidowana jest księgarnia z tradycjami. Aleksandra Włodarczyk towarzyszyła protestującym przeciwko likwidacji księgarni JEDYNKA Poznaniu.

Rafał Regulski - zainspirowany mistrzostwami świata w RPA - zabrał się za książki poświęcone Afryce. I poleca, choć jakie konkretnie książki i dlaczego - trzeba posłuchać.

Paweł Kamza zapewne nieraz śpiewał "Co się stało z naszą klasą" - ale mówi o "Starej klasie", nie o piosence, ale książce Stanisława Bieniasza. Danuta Synkiewicz natomiast przyjrzała się książce kaliskiej - a szczególnie tej, która zadebiutowała z okazji jubileuszu “Kalisia 18,5”. Została ona zaprezentowana podczas Kiermaszu Książki Kaliskiej.

Rafał Kotomski rozmawia z Jackiem Marciniakiem o "Ostrzu" - swoją powieść nazywa gotycką powieścią grozy, można więc znaleźć w niej tajemnicę, mrok i zaskoczenie.

Jak zawsze w magazynie, prezentujemy kolejny TYTUŁ TYGODNIA - tym razem jest to książka Nataszy Solomons "Lista pana Rosenblum”. Tytułowy Jack Rosenblum to niemiecki Żyd, uchodźca, który wraz z żoną w 1937 roku ląduje na Wyspach Brytyjskich. Do jego rąk trafia broszurka zatytułowana "Życie w Anglii – zbiór przydatnych informacji i prostych rad dla każdego ekspatrianta". Dla Jacka będzie to przewodnik, który ma sprawić że stanie się prawdziwym Anglikiem.

Recenzja - dziś niecodzienna. Dostaliśmy bowiem list - najprawdziwszy, nie mail, nie sms, napisany ludzką ręką na papierze w kratkę na dwóch stronach niebieskim długopisem – od pana Andrzeja z Bytynia ze zgrabną recenzją nowej książki Wojciecha Bonowicza "Kapelusz na wodzie". Reprodukujemy ten list na naszej stronie. W nagrodę najnowsza książka Marka Krajewskiego "Erynie".

Na kolejne recenzje od Państwa czekamy - oczy@radiomerkury.pl











Z autorami można się skontaktować pod tym samym adresem - oczy@radiomerkury.pl



UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 
www.kompu.net