f Jarocin: dobra woda z kranu : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:13:35 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Jarocin: dobra woda z kranu : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 23:47

Jarocin: dobra woda z kranu

Mieszkańcy Jarocina mogą pić wodę prosto z kranu. Otwarto tam nowoczesną stację uzdatniania wody. Jej budowa kosztowała prawie 9 milionów złotych.

Do tej pory Jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji skupiało się na budowie sieci kanalizacyjnej. W ciągu 7 ostatnich lat w gminie Jarocin powstało dwa razy więcej kilometrów nowej kanalizacji niż w całym ubiegłym stuleciu.

Teraz kiedy dostęp do sieci kanalizacyjnej ma ponad 90% mieszkańców gminy trzeba było zadbać o jakość wody. Jarocińska stacja jest jedną z najnowocześniejszych w regionie. W ramach uroczystego otwarcia w najbliższą niedzielę odbędą się I Mistrzostwa w Piciu wody przez słomkę. Wieczorem zostanie otwarty zdrój uliczny, z którego popłynie woda uzdatniona w nowej stacji. Imprezę zakończy występ zespołu Zdrowa Woda.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net