f Droga wolna! Umowa ws. dworca - bliżej : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2019
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości + pogoda
        19:51:28 | niedziela | 17.11.2019 | imieniny: Grzegorza i Salomei
 
Droga wolna! Umowa ws. dworca - bliżej : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2019


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-08-25 10:45

Droga wolna! Umowa ws. dworca - bliżej

Jest zielone światło dla podpisania umowy z inwestorem, który w Poznaniu ma zbudować nowy dworzec kolejowy. Uchwałę w tej sprawie przyjął zarząd PKP.

Nowy dworzec węgierska firma Trigranit ma postawić na EURO 2012. Będzie pełnić funkcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Pod ziemią znajdzie się terminal autobusowy PKS, a tunel połączy kolejowe perony z przystankiem Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, który będzie wjeżdżał na tory kolejowe bliżej Dworca Zachodniego.

W najbliższych tygodniach kolej chce podpisać umowę z inwestorem, który podobne obiekty wybudował już między innymi w Lubjanie i Belgradzie. Prace budowlane mają ruszyć na przełomie roku. Inwestor nie ujawnia na razie, ile będzie kosztował nowy dworzec. Według pierwszych wizualizacji ma przypominać nowoczesną lokomotywę. Po 2012-ym roku obok dworca inwestor chce zbudować podziemny parking i galerię handlową.

Na ten temat czytaj również w...
| Kilkadziesiąt osób oszukali dwaj mężczyźni zatrzym [kliknij]


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Kamil
Dnia: 2010-06-17 21:40:54 Czegoś tu nie rozumiem, jak wyłoniono inwestora, skoro on nie ujawnia ile będzie kosztowała inwestycja. Chyba, że władze już wiedzą, że mamy gaz łupkowy i o takich drobiazgach jak pieniądze nie ma potrzeby rozmawiać.
Dodał: MVoGWpPurIRFTnb
Dnia: 2011-06-12 01:24:11 Walking in the presence of gnitas here. Cool thinking all around!
Dodał: JnLuktgtZilGN
Dnia: 2013-03-04 06:53:03 I'll be honest, my ecpaxtetions were low on this. I wasn't expecting it to transform my garbage can into a hi-fi stereo. However it's so cheaply made that I feel ripped off even though I got it on sale for $15. This feels like something that started off as a cool idea with the best intentions and then got run through the cheapest manufacturer on earth in order to maximize profits. It's laughable how poorly put together this thing is. It's possible that the package it came in was more expensive to make than the actual device. Run, don't walk away from this product. It's not even fun as a novelty item for your desk drawer.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net