f Tłumy w urzędzie - chcą głosować : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:55:32 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Tłumy w urzędzie - chcą głosować : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 16:09

Tłumy w urzędzie - chcą głosować

Takich kolejek nie było wcześniej przy żadnych wyborach. Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Poznaniu odwiedza dziennie około 500 osób, które chcą odebrać zaświadczenia o prawie do głosowania.

Największa kolejka ustawiła się w ubiegłym tygodniu. Jednego dnia urzędnicy przyjęli 1800 osób, chociaż system kolejkowy jest zaprogramowany na tysiąc. Dzięki zaświadczeniu, w niedzielę będzie można zagłosować w dowolnym lokalu. Urzędnicy będą je wydawać jeszcze w piątek.

- Wiele osób zostawia jednak tę formalność na ostatnią chwilę i do tego nie wie, jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie. Osoba, która chce pobrać zaświadczenie dla osoby trzeciej, musi posiadać pisemne upoważnienie, z którego wynika wola wyborcy do udzielenia takiego upoważnienia, do których wyborów, z podanym numerem pesel, imieniem i nazwiskiem, adresem i osobistym podpisem. Jeżeli któregoś z elementów brakuje, niestety zaświadczenie jest wadliwe - wyjaśnia dyrektor wydziału, Katarzyna Wilk.

Wiadomo też, że w Poznaniu po raz pierwszy będzie głosowało ponad stu pełnomocników. Do wydziału trafiło 109 wniosków. Oddadzą oni głos w imieniu osób starszych i niepełnosprawnych, które do lokali nie mogą iść samodzielnie.

fot. Adam Michalkiewicz/Radio Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-17 16:40:49 Tylko proszę was ludzie ,nie na Komorowskiego,bo sprzeda kolesiom wszystkie szpitale,a wy będziecie tam tylko petentami !
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net