f Alarm przeciwpowodziowy w Poznaniu odwołany. Warta 5 cm poniżej czerwonej kreski : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2019
  Następne na antenie:
   13.00 - Wiadomości + pogoda
        12:40:15 | sobota | 23.02.2019 | imieniny: Romany i Damiana
 
Alarm przeciwpowodziowy w Poznaniu odwołany. Warta 5 cm poniżej czerwonej kreski : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2019


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2013-04-23 11:37

Alarm przeciwpowodziowy w Poznaniu odwołany. Warta 5 cm poniżej czerwonej kreski

Rzeka Warta w Poznaniu spadła poniżej stanu alarmowego. Wodowskaz przy moście Rocha w Poznaniu pokazuje 445 cm. To 5 cm poniżej stanu alarmowego. W związku z tym przed godziną 12. Prezydent Miasta odwołał stan alarmu przeciwpowodziowego na obszarze Miasta Poznania. Przypomnijmy, w czasie apogeum kulminacji fali powodziowej poziom Warty wynosił 668 cm czyli o 223 cm więcej niż obecnie.

Miasto podliczyło, że akcja powodziowa kosztowała 400 tysięcy złotych, a straty wstępnie oszacowano na 15,5 mln złotych. Największe szkody woda wyrządziła na ulicach i na ujęciu wody pitnej na Dębinie.

- I tak mieliśmy dużo szczęścia - stwierdził prezydent Ryszard Grobelny. Nie ma on wątpliwości, że Poznań musi być przygotowany na jeszcze wyższą falę powodziową w przyszłości. - Te działania, który zostały podjęte po 1997 r. poskutkowały w tym roku. Oczywiście mieliśmy przy tym sporo szczęścia, bo woda w Warcie mogła być jeszcze wyższa. Musimy być przygotowani także na taką sytuację, że Warta przekroczy stan 7 metrów - powiedział

Do przyszłego roku wskazane zostaną słabe punkty ochrony Poznania przed wodą. Wiadomo, że na razie pozostaną usypane tymczasowe wały na Starołęce i na granicy z Luboniem. Trzeba także poszukać rozwiązania dla nadwarciańskich klubów sportowych, które były zalane. Eksperci ocenią też stan miejskiej części muru oporowego.

Prezydent podziękował dziś wszystkim służbom i wolontariuszom, zaangażowanym w akcje ratownicze podczas powodzi.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

sssssssssssssssssss
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

ssssssssssssssssssssaaaaa
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-18 12:20:36 Opada woda w Warcie,i z pod wody wyłania się coś zagadkowego!?.Co to jest,u diaska?!Pewnie napłynęło z falą powodziową i osiadło...A to wyłania się przecież nowa strona Radia Merkury,jak przyznają się do niej radiowcy.Bardziej to przypomina "Paskudę"z LATA Z RADIEM.Niech ją zabiorą,bo to paskudnie nie dostać się na forum RM.-Coś węszę i czuję że to ostatnie moje wpisy...Pozdro dla wszystkich czytających, oprócz podszywających się cz'y...y.Sie- ma,Paaa paa,Heeej.
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-19 09:37:45 Mam kłopoty z zalogowaniem i pisaniem na nowej stronie
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-21 14:52:19 Dopisałem jeszcze coś,do informacji o 100-leciu Roty,i do rozgrzebanych wiadomości, o abp Paetzu
Dodał: nZKWKpjRDwGskuO
Dnia: 2011-10-17 01:31:28 I told my kids we'd play after I found what I nedeed. Damnit.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net