f Kartki pocztowe i stemple na 1850-lecie : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   23.00 - Wiadomości + pogoda
        22:30:12 | sobota | 15.08.2020 | imieniny: Marii i Napoleona
 
Kartki pocztowe i stemple na 1850-lecie : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


Prześlij ten artykuł:

Adresat email
Tresc dodatkowego opisu
Podpis  dodano: 2010-06-17 10:25

Kartki pocztowe i stemple na 1850-lecie

Pocztówka z Kalisza ze specjalnym datownikiem. W ten sposób Poczta Polska włącza się w obchody jubileuszu 18,5 wieków Kalisza. W roku wielkiego jubileuszu wyemitowano karty pocztowe prezentujące kaliskie skarby kultury.


Każdy turysta, który odwiedzi Kalisz i który będzie chciał zachować jubileusz w pamięci może skompletować 12 kart pocztowych prezentujących najcenniejsze zabytki Kalisza. Co miesiąc Poczta Polska wydaje jedną taką kartę. Każdy, kto będzie chciał nadać korespondencję z Kalisza może opatrzyć ją stosowną pieczęcią.

W trzech urzędach wokół kaliskiej Starówki można je podstemplować specjalnymi jubileuszowymi datownikami. "1850 lat istnienia, funkcjonowania i nieustającego rozwoju Miasta Kalisza w ponad 1000-letniej historii Państwa Polskiego należy uznać ze wydarzenie wyjątkowe i niepowtarzalne" - napisał dyrektor kaliskiego oddziału pocztowego Józef Ignaszak do prezydenta miasta. - "Dlatego Poczta Polska, jako najstarsza polska instytucja, aktywnie włączyła się w uświetnienie obchodów tego jubileuszu".

Dla filatelistów i miłośników pamiątek z Kalisza przygotowano nie tylko karty ale także nalepki na listy z jubileuszowym napisem.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net