f Co zrobić z workami po powodzi? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:55:32 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Co zrobić z workami po powodzi? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 13:57

Co zrobić z workami po powodzi?

Co stanie się z tysiącami worków z piaskiem, które użyto do budowy wałów przeciwpowodziowych? O tej sprawie rozmawiali w podpoznańskim Luboniu przedstawiciele różnych urzędów i instytucji.

Część mieszkańców chce, aby tymczasowe wały wokół ich domów i gospodarstw pozostały na stałe. - Worki z piaskiem wokół naszego klubu są ułożone profesjonalnie - przekonuje prezes wioślarskiego klubu Tryton z Poznania Rafał Matuszak. - Wał jest ułożony metodą holenderską, a taka konstrukcja spełnia wszystkie wymogi, jeśli chodzi o wały przeciwpowodziowe. Jest on odporny na rozszczelnienie i rozerwanie przez wodę - mówi.

Na razie jednak nie wiadomo, czy takie konstrukcje mogą zostać. Zastępca burmistrza Lubonia Marian Walny mówi, że w jego mieście piasek wykorzystywany w trakcie walki z wielką wodą zostanie teraz przeznaczony do wzmocnienia starych wałów. Docelowo Luboń chce jednak podjąć szersze działania. - Musimy opracować koncepcję, która pozwoli nam podpisać porozumienie z miastem Poznaniem i wziąć się razem za projektowanie wałów - mówi.

Jak zapewniają przedstawiciele różnych instytucji spotkania w tej sprawie będą odbywać się cyklicznie. Urzędnicy chcą bowiem wyciągnąć wnioski z tegorocznej powodzi.
UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net