f John Mayall w poznańskim Eskulapie : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   10.05 - Babie Lato - prowadzą Ilona Szwajcer i Sławek Bajew
        10:05:32 | piątek | 03.04.2020 | imieniny: Ryszarda i Pankracego
 
John Mayall w poznańskim Eskulapie : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 08:46

John Mayall w poznańskim Eskulapie

W klubie Eskulap w Poznaniu wystąpi wieczorem jeden z pionierów brytyjskiego bluesa John Mayall. Jest świetnym muzykiem, instrumentalistą, kompozytorem i wokalistą. Nagrał ponad 50 albumów, na których przewinęła się armia wielkich instrumentalistów z kręgu bluesa, rocka i jazzu.

Przez ponad 40 lat w jego słynnym zespole the Bluesbreakers grało kilkudziesięciu utalentowanych gitarzystów takich jak Eric Clapton, Peter Green czy Coco Montoya. Mimo, że w 1969 r. przeniósł się na stałe do Kalifornii, pozostaje największą artystyczną osobowością wywodzącą się z kręgu brytyjskiego bluesa. W 2005 został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Po raz pierwszy John Mayall koncertował w Polsce w 1980 roku. Później jeszcze kilkakrotnie odwiedzał nasz kraj. Tym razem na światowej trasie koncertowej znalazły się trzy miasta Szczecin, Poznań i Warszawa. Mając 76 lat imponuje energią i nieustanną potrzebą zmian. We wrześniu ubiegłego roku stworzył kolejny skład swojej grupy i nagrał świetną płytę Tough. Najświeższym nabytkiem ojca brytyjskiego bluesa jest gitarzysta Ricky Athas. Właśnie z nowym składem swojego zespołu John Mayall wystąpi w czwartek w klubie Eskulap o godzinie 20.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: kGyne11Hf
Dnia: 2014-08-09 04:11:48 they sounded like a teaenge garage band and he wondered to himself "how does this group possibly make hit records?"But Keith Richards also agreed that they were just a garage band-- when asked about their undisciplined sound, he said "Yeah, but you can't make an SS regiment out of the Rolling Stones... we're a garage band"But you know something... I like garage bands
Dodał: monika
Dnia: 2020-01-26 21:41:34 nazywam się monika lezka z polski. Chciałbym podziękować Panu Szczerze Benzoes, który pomógł mi uzyskać pożyczkę. Przez ostatnie trzy miesiące szukałem pożyczki na uregulowanie moich długów. Każdy, kogo spotkałem, został oszukany i wziął moje pieniądze, aż w końcu spotkałem Pana Szczera. Mógł mi pożyczyć 20 000 $. On też może ci pomóc. Pomógł też kilku moim kolegom. Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, wyślij wiadomość e-mail do jego firmy: szczerzebenzoes10@gm ail.com Myślę, że może ci pomóc. Skontaktuj się z nim, by mi pomóc. Nie wie, że robię to, rozkładając na mnie jego dobrą wolę, ale dam ci opłatę, abym mógł pozbyć się oszustów, wystrzegać się podrabiaczy i skontaktować się z odpowiednią firmą pożyczkową. Oto jego słowa zachęty dla tych, którzy szukają legalnego i uczciwego prywatnego pożyczkodawcy.
Dodał: MILAN SOPHIE
Dnia: 2020-02-22 00:44:38 Cześć wszystkim, LIGHTS TREAM jest najlepszą firmą oferującą pożyczki online, aby udzielić ci pożyczki, której szukałeś bez stresu i dużej ilości papierkowej roboty. Czy niepokoiło Cię, gdzie uzyskać pożyczkę? odrzucony przez banki z powodu niskiej oceny zdolności kredytowej? lub martwisz się o pożyczanie online. Nie martw się, ponieważ LIGHTSTREAM KREDYTY zapewni ci pożyczkę na oprocentowanie tak niskie, jak 3%. Skontaktuj się z nami już dziś (lightstreamloansinc @gmail.com). Nasz e usługi obejmują. Pożyczki biznesowe. Pożyczki samochodowe. Pożyczki mieszkaniowe. Pożyczki studenckie . prawdziwe finansowanie. inwestor nieruchomości. kredyty budowlane. kredyty mieszkaniowe. Pożyczki konsumenckie. Pożyczki FHA. pożyczki osobiste. kredyty samochodowe andetc. LIGHTSTRE AM oferuje pożyczki bez ukrytych płatności od 1000 do 20 000 000 EUR / USD / POUNDS na okres od 1 do 20 lat. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Nasze metody są proste i krótkie, co oznacza, że ​​możesz złożyć wniosek i uzyskać pożyczkę w ciągu 24 godzin. Nie wahaj się, nie pozwól, aby ciężar finansowy Cię zagłuszył. Nie pozwól, by finanse powstrzymało ten biznes, pozbawiło cię maszyny, nowego samochodu lub nowego domu. Skontaktuj się z nami już dziś (lightstreamloansinc @gmail.com)
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net