f John Mayall w poznańskim Eskulapie : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   13.00 - Wiadomości
        12:56:25 | wtorek | 28.01.2020 | imieniny: Walerego i Radomira
 
John Mayall w poznańskim Eskulapie : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 08:46

John Mayall w poznańskim Eskulapie

W klubie Eskulap w Poznaniu wystąpi wieczorem jeden z pionierów brytyjskiego bluesa John Mayall. Jest świetnym muzykiem, instrumentalistą, kompozytorem i wokalistą. Nagrał ponad 50 albumów, na których przewinęła się armia wielkich instrumentalistów z kręgu bluesa, rocka i jazzu.

Przez ponad 40 lat w jego słynnym zespole the Bluesbreakers grało kilkudziesięciu utalentowanych gitarzystów takich jak Eric Clapton, Peter Green czy Coco Montoya. Mimo, że w 1969 r. przeniósł się na stałe do Kalifornii, pozostaje największą artystyczną osobowością wywodzącą się z kręgu brytyjskiego bluesa. W 2005 został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Po raz pierwszy John Mayall koncertował w Polsce w 1980 roku. Później jeszcze kilkakrotnie odwiedzał nasz kraj. Tym razem na światowej trasie koncertowej znalazły się trzy miasta Szczecin, Poznań i Warszawa. Mając 76 lat imponuje energią i nieustanną potrzebą zmian. We wrześniu ubiegłego roku stworzył kolejny skład swojej grupy i nagrał świetną płytę Tough. Najświeższym nabytkiem ojca brytyjskiego bluesa jest gitarzysta Ricky Athas. Właśnie z nowym składem swojego zespołu John Mayall wystąpi w czwartek w klubie Eskulap o godzinie 20.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: kGyne11Hf
Dnia: 2014-08-09 04:11:48 they sounded like a teaenge garage band and he wondered to himself "how does this group possibly make hit records?"But Keith Richards also agreed that they were just a garage band-- when asked about their undisciplined sound, he said "Yeah, but you can't make an SS regiment out of the Rolling Stones... we're a garage band"But you know something... I like garage bands
Dodał: monika
Dnia: 2020-01-26 21:41:34 nazywam się monika lezka z polski. Chciałbym podziękować Panu Szczerze Benzoes, który pomógł mi uzyskać pożyczkę. Przez ostatnie trzy miesiące szukałem pożyczki na uregulowanie moich długów. Każdy, kogo spotkałem, został oszukany i wziął moje pieniądze, aż w końcu spotkałem Pana Szczera. Mógł mi pożyczyć 20 000 $. On też może ci pomóc. Pomógł też kilku moim kolegom. Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, wyślij wiadomość e-mail do jego firmy: szczerzebenzoes10@gm ail.com Myślę, że może ci pomóc. Skontaktuj się z nim, by mi pomóc. Nie wie, że robię to, rozkładając na mnie jego dobrą wolę, ale dam ci opłatę, abym mógł pozbyć się oszustów, wystrzegać się podrabiaczy i skontaktować się z odpowiednią firmą pożyczkową. Oto jego słowa zachęty dla tych, którzy szukają legalnego i uczciwego prywatnego pożyczkodawcy.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net