f Rozprawa odroczona. Zabrakło dokumentów : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        22:00:16 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Rozprawa odroczona. Zabrakło dokumentów : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 23:52

Rozprawa odroczona. Zabrakło dokumentów

Poznański sąd odroczył proces o naruszenie dóbr osobistych, który byłemu koordynatorowi służb specjalnych Januszowi Pałubickiemu wytoczył dziennikarz telewizyjny Jerzy Nowacki. Zbyt późno dotarły materiały z IPN-u i żadna ze stron przed rozprawą, na której miał był przesłuchany świadek powód i pozwany, nie zdążyła się z nimi zapoznać.

Dlatego sąd na zgodny wniosek pozwanego i skarżącego odroczył proces do października. Sprawa dotyczy wypowiedzi Pałubickiego, w której nazwał dziennikarza tajnym współpracownikiem SB, który na niego donosił. Po tych oskarżeniach Nowacki stracił pracę w poznańskiej telewizji. Przed sądem domaga się tylko publicznych przeprosin. Do współpracy z SB nie przyznaje się.

Janusz Pałubicki swoją wypowiedź oparł na notatce z IPN. Jak mówi - wystąpił do Instytutu o wskazanie, kto kryje się pod pseudonimem TW Stanisław Brzozowski. IPN odpowiedział, że Jerzy Nowacki.

fot. Magda Konieczna/Archiwum Radia Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net