f Humaniści zagrożeni bezrobociem - raport : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.05 - Klasyka muzyczna
        21:02:42 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Humaniści zagrożeni bezrobociem - raport : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 22:14

Humaniści zagrożeni bezrobociem - raport

Jaki sens ma studiowanie w Poznaniu, skoro lawinowo rośnie liczba bezrobotnych absolwentów uczelni wyższych? Między innymi na takie pytanie odpowiadali członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia. W Poznaniu opublikowano raport o bezrobociu absolwentów. Z dokumentu dowiemy się między innymi, że na prawie 18 tysięcy zarejestrowanych w Poznaniu i powiecie bezrobotnych - trzy tysiące to osoby, które nie ukończyły 25 roku życia.

"Największy problem ze znalezieniem pracy mają absolwenci kierunków humanistycznych" - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Zygmunt Jeżewski.

Raport dotyczący bezrobocia wśród absolwentów będzie teraz szczegółowo analizowany przez Wydział Oświaty. Na tej podstawie biura karier oraz doradztwa zawodowego będą proponowały młodzieży wybór kierunku nauki. Bezrobocie w Poznaniu oraz powiecie poznańskim od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie i nie przekracza 4%.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: pamiętający.
Dnia: 2010-06-17 13:34:53 W Polsce Ludowej praca czekała na każdego absolwenta.Niech rządzące kmioty z A.W.S coś w tej sprawie robią,bo są winne tego bałaganu,lub "abdykują"
Dodał: pixel
Dnia: 2010-06-17 14:29:15 to taki efekt wyboru własnej drogi życiowej przez maturzystów, którzy nie mając szerszych zainteresowań i świadomości funkcjonowania rynku pracy wybierają kierunek studiów dla studiowania nie licząc się z konsekwencjami swoich wyborów. Później sztywno trzymają się wyuczonego zawodu,miejsca zamieszkania i mają pretensje, że nie mają pracy lub warunki zatrudnienia nie spełniają ich oczekiwań. To właśnie rodzice ponoszą później konsekwencje nierozważnej decyzji sprzed lat swojego dziecka, które najczęściej nie liczy się z ich sugestiami , radami.Niby wybierają studia i powinni ponosić za to konsekwencje a jak siedzą na bezrobociu to o tym zapominają oczekując wsparcia rodziny. Niby dorośli a ciągle pod dachem rodziców i na ich utrzymaniu..Ot, proza życia :((.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net