f Rota - w stulecie powstania : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2022
  Następne na antenie:
   08.40 - Co, gdzie, dlaczego?
        08:32:07 | sobota | 29.01.2022 | imieniny: Zdzisława i Franciszka
 
Rota - w stulecie powstania : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2022


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 16:45

Rota - w stulecie powstania

Akcję plenerową "Hasło Rota" w 100 lecie powstania pieśni patriotycznej do słów Marii Konopnickiej z muzyką Feliksa Nowowiejskiego organizuje Towarzystwo imienia kompozytora.

W sobotę 19 czerwca o 12.00 z trzech punktów: Salonu Posnania przy Ratajczaka, Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku i Placu Mickiewicza wystartują uczestnicy gry miejskiej w poszukiwaniu Złotego Roku Hetmana.

Od południa na Placu Wolności 20 chórów szkolnych będzie śpiewało "Praojcom na chwałę". O 14.00 zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vivat z Sierakowa. Przewidziano także zajęcia plastyczne dla dzieci, które malować będą 5-metrowy obraz. Twórców pieśni wspominać będą: prawnuczka Marii Konopnickiej Joanna Modrzejewska i syn kompozytora Jan Nowowiejski.

O 19.10 - nawiązując do daty sprzed 100 lat - wszyscy zgromadzeni na placu Wolności zaśpiewają Rotę. Te wydarzenia poprzedzą w piątek 18 czerwca: o 18.30 msza w Kościele św. Wojciecha z udziałem Chóru Męskiego Arion zakończona złożeniem kwiatów na grobie kompozytora oraz projekcja filmu "Rota pieśń dumy i chwały" Arlety Kolasińskiej w Kinie Muza o 20.30.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: cz'ytacz-dopóki jeszcze piszę.
Dnia: 2010-06-19 11:46:25 Jak to w tłumie można pomieszać i przemieszać propagując symbole faszystowskie, z którymi równa się,najazd na Polskę,okupacja i wymordowanie ludzi wartościowych...Z akcentami patriotycznymi, którym jest ten heppening...WIWAT WOLNE MIASTO POZNAŃ-dawna stolica Polski,no i Kraju Warty z Królami Polskimi i Namiestnikiem Grajzerem.Wiwat,WIWA T,PRZYJAŻŃ ...
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-22 20:18:12 I miałem rację,umieszczając powyższy wpis i sformułując go groteskowo...bo taka wynikła sytuacja.Ale na prowincji,takie podobne tematy niewiele odbiegają od tego,ba bardziej związane są z pokrętną naszą historią i "przemycaniem"ciągle żywej i zarazem hołubionej historii naszych sąsiadów na nasz grunt...też dzięki i współudziale tych którzy tam "dorabiali"-bez względu na podziały,tworząc Zjednoczoną Europę.A też dzięki więzom rodzinnym...A dla wielu to bardzo tragiczne momenty w ich życiu,i zmieniające losy wielu ludzi i ich rodzin.których-ktore j to następstwa tamtej wojny, odczówalne są do dziś...
Dodał: Christy Walton
Dnia: 2020-05-04 09:41:53 Potrzebujesz pożyczki? Czy szukałeś gdzie uzyskać pożyczkę? Czy próbowałeś uzyskać pożyczkę? złóż wniosek teraz pod adresem? (christywalton355@gm ail.com), jeśli chcesz uzyskać niedrogą pożyczkę. Pożyczka jest oferowana tutaj przy bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany.
Dodał: Claudia Klein
Dnia: 2020-06-02 10:22:31 Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservice s@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujem y wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiem y, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świ adczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservice s@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net