f Rota - w stulecie powstania : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   13.30 - Tytuł tygodnia: KLIKNIJ
        13:03:19 | wtorek | 07.04.2020 | imieniny: Donata i Rufina
 
Rota - w stulecie powstania : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 16:45

Rota - w stulecie powstania

Akcję plenerową "Hasło Rota" w 100 lecie powstania pieśni patriotycznej do słów Marii Konopnickiej z muzyką Feliksa Nowowiejskiego organizuje Towarzystwo imienia kompozytora.

W sobotę 19 czerwca o 12.00 z trzech punktów: Salonu Posnania przy Ratajczaka, Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku i Placu Mickiewicza wystartują uczestnicy gry miejskiej w poszukiwaniu Złotego Roku Hetmana.

Od południa na Placu Wolności 20 chórów szkolnych będzie śpiewało "Praojcom na chwałę". O 14.00 zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vivat z Sierakowa. Przewidziano także zajęcia plastyczne dla dzieci, które malować będą 5-metrowy obraz. Twórców pieśni wspominać będą: prawnuczka Marii Konopnickiej Joanna Modrzejewska i syn kompozytora Jan Nowowiejski.

O 19.10 - nawiązując do daty sprzed 100 lat - wszyscy zgromadzeni na placu Wolności zaśpiewają Rotę. Te wydarzenia poprzedzą w piątek 18 czerwca: o 18.30 msza w Kościele św. Wojciecha z udziałem Chóru Męskiego Arion zakończona złożeniem kwiatów na grobie kompozytora oraz projekcja filmu "Rota pieśń dumy i chwały" Arlety Kolasińskiej w Kinie Muza o 20.30.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: cz'ytacz-dopóki jeszcze piszę.
Dnia: 2010-06-19 11:46:25 Jak to w tłumie można pomieszać i przemieszać propagując symbole faszystowskie, z którymi równa się,najazd na Polskę,okupacja i wymordowanie ludzi wartościowych...Z akcentami patriotycznymi, którym jest ten heppening...WIWAT WOLNE MIASTO POZNAŃ-dawna stolica Polski,no i Kraju Warty z Królami Polskimi i Namiestnikiem Grajzerem.Wiwat,WIWA T,PRZYJAŻŃ ...
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-22 20:18:12 I miałem rację,umieszczając powyższy wpis i sformułując go groteskowo...bo taka wynikła sytuacja.Ale na prowincji,takie podobne tematy niewiele odbiegają od tego,ba bardziej związane są z pokrętną naszą historią i "przemycaniem"ciągle żywej i zarazem hołubionej historii naszych sąsiadów na nasz grunt...też dzięki i współudziale tych którzy tam "dorabiali"-bez względu na podziały,tworząc Zjednoczoną Europę.A też dzięki więzom rodzinnym...A dla wielu to bardzo tragiczne momenty w ich życiu,i zmieniające losy wielu ludzi i ich rodzin.których-ktore j to następstwa tamtej wojny, odczówalne są do dziś...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net