f Woda z Dębiny chlorowana, ale bezpieczna : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:58:57 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Woda z Dębiny chlorowana, ale bezpieczna : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 20:53

Woda z Dębiny chlorowana, ale bezpieczna

Woda pitna w Poznaniu jest bezpieczna. W niektórych rejonach miasta odczuwalne jest jednak większe stężenie chloru w wodzie.
"Aquanet będzie odkażać ją w ten sposób, dopóki nie stwierdzi, że największe ujęcie wody na Dębinie jest bezpieczne po powodzi. Czyszczenie stacji może potrwać nawet dwa miesiące" - mówi wiceprezes spółki Włodzimierz Dudlik.

Podczas powodzi w Poznaniu Aquanet poniósł największe straty. Wstępnie oszacowano je na 9,5 mln złotych. Najbardziej zalane zostało ujęcie na Dębinie. Woda oszczędziła natomiast Centralną Oczyszczalnię Ścieków w Kozichgłowach. Ujęcie na Dębinie jest ciągle pod wodą, chociaż jej poziom obniżył się już o dwa metry.

na zdj. ujęcie wody na początku powodzi, fot. Anna Sochacka/Radio Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net