f Kaczyński: wierzę w ideały Solidarności : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:28:06 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Kaczyński: wierzę w ideały Solidarności : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 10:21

Kaczyński: wierzę w ideały Solidarności

Jestem człowiekiem Solidarności, tak jak mój brat - powiedział kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński podczas spotkania ze związkowcami w Poznaniu. "Chcę Państwa zapewnić, że byłem 30 lat temu człowiekiem Solidarności, nawet należałem do tych, którzy ją tworzyli. Pozostałem nim po dziś dzień i pozostanę, tak jak mój świętej pamięci brat" - mówił Kaczyński.

Zaznaczył, że należy zwracać uwagę na cenę za postęp gospodarczy w Polsce, a także na to, kto płaci cenę za kryzys. Dodał, że trzeba mówić prawdę o zwiększającym się bezrobociu, spadku realnej płacy, o dzieciach żyjących w biedzie i o sytuacji pracowników. Kaczyński podkreślił, że zadaniem państwa jest zmiana tej sytuacji. "Dzisiaj z pewną obawą wymieniam, po wyroku sądu w sprawie prywatyzacji służby zdrowia, różnego rodzaju określenia. Nie powiem więc o innych. Powiem o sobie: nie jestem liberałem" - powiedział. "Bardzo wielu nie chce się przyznać do tego, że się myliło, choć jest to ewidentne. Gdyby nie olbrzymia interwencja państwa dzisiejsza gospodarka leżałaby w ruinie" - dodał.

Jarosław Kaczyński odwiedził także gospodarstwo rolne w podpoznańskim Kubalinie i był gościem naukowców w Pałacu Działyńskich na poznańskim Starym Rynku.

Na Starym Rynku na Jarosława Kaczyńskiego czekali z plakatami i megafonem działacze młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Cytatami z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego kilku protestujących chciało zwrócić uwagę na, ich zdaniem, prawdziwą twarz kandydata PiS. Chcemy przypomnieć, miedzy innymi, słowa Jarosława Kaczyńskiego "Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO" - tłumaczył Mateusz Bogacz z Młodych Demokratów. Polityk wszedł do budynku innymi wejściem i ominął demonstrantów.


fot. Jacek Kosiak/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Posłuchaj co powiedział w Poznaniu Jarosław Kaczyński:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

Wizytę prezesa PiS w Poznaniu obserwował Jacek Kosiak:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: czytelnik
Dnia: 2010-06-16 15:41:37 Cytat z Faktu: " Prezes PiS w młodości przeżył kilka płomiennych związków, ale tylko raz zakochał się na zabój. Niestety, miłość okazała się być nieszczęśliwą i jego związek się rozpadł. A wszystko dlatego, że ojciec wybranki serca Kaczyńskiego był przeciwny ich szczęściu. Ale choć do małżeństwa nie udało się doprowadzić, do dziś się przyjaźnią i od czasu do czasu spotykają. " I dlatego dzisiaj jest taki ciepły i kochający ludzi kłamczuszek !
Dodał: eeech
Dnia: 2010-06-16 17:16:55 Niestety PO tylko personalnie różni się od PiS. Niby PO przeciwko zakazowi handlu w święta (gdy PiS uchwalało) a jednak nie znieśli zakazu po dojściu do władzy, mało tego fundują nowe święto 6 stycznia (nawet PiS się nie odważył). PO niby za wolnością gospodarczą, a ograniczyło konkurencję na rynku hazardu. Jedynie dla tych co mają upapraną przeszłość, to PO nadzieją (już zmienili ustawę o IPN). PO tak jak PiS za państwowymi szpitalami, aby dalej marnotrawiły pieniądze (jakby w kampanii mówili, to jeszcze można by odkręcić, ale Komorowski pod przysięgą zeznał, czyli musi zawetować ustawy prywatyzujące pośrednio czy też bezpośrednio i o dopłatach za wizytę też można zapomnieć) Czyli jak teraz zmienią zdanie i by chcieli dopłaty, aby kolejek nie było to Komorowski do więzienia za krzywoprzysięstwo?
Dodał: zachwycony
Dnia: 2010-06-16 17:40:04 Ciepły Braciszek z owieczką ! a co na to kot ?
Dodał: recenzent
Dnia: 2010-06-16 17:41:14 Dla wyjaśnienia, w przebraniu mnicha niejaki Pałubicki ... zgrana karta byłej "S" !
Dodał: **********
Dnia: 2010-06-16 17:59:14 ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ******************** ***************
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-16 18:06:09 Fakt! PO to żadna partia! To ciemna masa ściągnięta przy pysku przez Tuska jest. Głosują tak jak Donek każe. Żadnej refleksji żadnej samodzielności.
Dodał: luki
Dnia: 2010-06-16 19:05:11 i po co tego ćwoczka tu przywiało? może przybył pogratulować nowemu prezesowi radia merkury?
Dodał: astronauta
Dnia: 2010-06-16 19:13:56 Pawi i Sprawideliwi... a popieracie złodzieja, który ukradł księżyc ?
Dodał: aPiS
Dnia: 2010-06-16 19:16:50 igo, na nic twoje impertynencje ! Ja nie czuję się ściągnięty za pysk (zresztą, jak mówi stare przysłowie, każdy sądzi po sobie !) a mimo to będę głosował i namawiał wszystkich do głosowania na Komorowskiego... a nie na złodzieja, który ukradł księżyc ... sorry !
Dodał: Marcin
Dnia: 2010-06-16 19:18:47 Panie Jarosławie - dziękuję za Pana wizytę, dziękuję za Pańską klasę. Przepraszam jednocześnie za ten młodociany motłoch z PO. Do pięt Panu nie dorasta i nigdy nie dorośnie. Mleko im sie jeszcze z ust wylewa. Ich matki chyba źle się prowadziły, bo to mleko złej jakości, co widać i słychać.
Dodał: Łowca jeleni
Dnia: 2010-06-16 19:32:07 A gdzie Naszość ? Widać popierają kaczyzm i IV RP, a za chwilę poprą też SLD. Wszak, to teraz "koalicjanci". Kto by się tego spodziewał !?
Dodał: Marcin F.
Dnia: 2010-06-16 20:13:23 Dodał: Marcin F. Dnia: 2010-06-16 17:36:19 Brawo dla cenzury Merkurego! Pozdrowienia dla Pana Rdesińskiego - wywalić frydryszkową chołotę!
Dodał: diagnosta
Dnia: 2010-06-16 21:22:57 Marcinie, Marcinie... na nic twoje zaperzenie, zadęcie... po porażce czeka cię bolesne wzdęcie !
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net