f 600 osób straci pracę w Pile : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:59:15 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
600 osób straci pracę w Pile : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-17 23:37

600 osób straci pracę w Pile

Drugi co do wielkości pracodawca w Pile zapowiedział zwolnienia. Pilskie drukarnie QuadWinkowski do końca roku zostaną zlikwidowane, a druk przeniesiony do Wyszkowa koło Warszawy. Nikt z zarządu nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, a w komunikacie to, co ma się stać, nazwano konsolidacją.

Pracownicy pilskich drukarni z zaskoczeniem i żalem przyjęli informacje o likwidacji miejsc pracy. Mówią, że wiedzieli o zebraniu, ale informacja o zwolnieniach miała być przekazana dopiero 28 czerwca.

Jedną z instytucji, która została oficjalnie poinformowana o likwidacji drukarni był Powiatowy Urząd Pracy w Pile. - Pracodawca jest zmuszony zmniejszyć zatrudnienie w związku ze spowolnieniem gospodarczym. Oznacza to zmniejszenie zatrudnienia, polegające na likwidacji zakładu pracy przy ul. Warsztatowej i zmiany organizacyjne polegające na koncentracji górnego profilu produkcji w zakładzie w Wyszkowie, jak i częściowym utrzymaniu produkcji przy ul. Okrzei w Pile - wyjaśnia Ewa Dorna, dyrektor PUP w Pile.

Drukarnie QuadWinkowski są spółką z kapitałem amerykańskim. Drukują kolorowe pisma zagraniczne i krajowe. Obecnie zatrudniają około 780 osób. W czasie tzw. konsolidacji pracę ma stracić od 500 do 600 osób.

"Tak dużej liczby zwolnień w jednej firmie nie notowaliśmy nawet w apogeum kryzysu" - powiedziała Radiu Merkury dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile Ewa Dorna.

Powiatowy Urząd Pracy ma pieniądze na aktywizację zawodową i zakładanie firm. W powiecie pilskim stopa bezrobocia wynosi obecnie 11 procent.


fot. Wiesława Pinkowska/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O zwolnieniach w jednym z największych zakładów pracy w Pile, Wiesława Pinkowska:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: odwracalny
Dnia: 2010-06-17 06:48:28 Kapitalizm, to nic dobrego.Teraz to niech Wałęsa coś zrobi dla zwalnianych z pracy,bo to On namówił cały naród do obalenia ustroju socjalistycznego, w którym wszyscy mieli prace.Lechu działaj bo ludzie nie mają za co żyć.
Dodał: pppp
Dnia: 2010-06-17 07:08:41 Wyszków ma strefę ekonomiczną, czego nie ma Piła - nikt z włodarzy miasta Piły przez dziesieciolecia nie zainteresował się tym, by udogodnić pracodawcom tworzenie nowych miejsc pracy w Pile - inni potrafili w Pile nie - jakie władze wybieramy takie mamy skutki - sami jesteśmy sobie winni
Dodał: fan
Dnia: 2010-06-17 09:38:35 Dlaczego Rząd nie pomaga? W Niemczech, Francji, Włoszech jak fabryki chcą zamykać produkcję czy przenosić do innych krajów (np. samochody) to rządy tamtych krajów, rozmawiają z dyrektorami firm, oferują preferencyjne warunki. A w Polsce? Dlaczego Tusk, Komorowski kochający tak UE nie weźmie z nich przykładu?
Dodał: wyborca
Dnia: 2010-06-17 10:38:42 Dlatego że: za zamykanie-likwidowan ie zakładów pracy w Polsce,premierzy i ministrowie polscy dostają wysokie apanaże od krajów U.E.To święta prawda i bardzo smutna prawda.Dowodów widzimy i doświadczamy na sobie. "WYBORY WYBORY WYBORY".
Dodał: Novy
Dnia: 2010-06-17 12:12:56 No tak, nich prezydent Piły wybuduje jeszcze 2 pływalnie i inne bajery, tylko kto tam będzie się kąpał, skoro nie będzie pracy. Za 10 lat Piła będzie wyludnionym starzejącym się miastem, bez większych zakładów pracy. Włodarze i Starostwo nic nie robią żeby utrzymać w Pile funkcjonujące zakłady a już w ogóle nic żeby zachęcić nowe firmy do inwestycji. Zaraz zacznie się powolna likwidacja Philipsa i będzie totalna bryndza...
Dodał: Novy
Dnia: 2010-06-17 12:13:02 No tak, nich prezydent Piły wybuduje jeszcze 2 pływalnie i inne bajery, tylko kto tam będzie się kąpał, skoro nie będzie pracy. Za 10 lat Piła będzie wyludnionym starzejącym się miastem, bez większych zakładów pracy. Włodarze i Starostwo nic nie robią żeby utrzymać w Pile funkcjonujące zakłady a już w ogóle nic żeby zachęcić nowe firmy do inwestycji. Zaraz zacznie się powolna likwidacja Philipsa i będzie totalna bryndza...
Dodał: grodziska pyra
Dnia: 2010-06-17 12:53:59 Nie martwcie się, w Poznaniu będzie metropolia, przeprowadzimy się tam wszyscy.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net