f Są środki na remont mostu w Kórniku : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:47:18 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Są środki na remont mostu w Kórniku : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 16:12

Są środki na remont mostu w Kórniku

Wzrosły szanse na dokończenie remontu mostu zamkowego w podpoznańskim Kórniku. Z powodu groźby zawalenia most od prawie dwóch lat jest zamknięty. Dyrektor zamku powiedział, że jeszcze w tym roku będzie można chodzić po moście.

Dyrektor Biblioteki Kórnickiej Tomasz Jasiński mówi entuzjastycznie: Mamy pieniądze na całość i zrobimy cały most!

Miasto Kórnik jeszcze w czerwcu przekaże 250 tys. zł, 350 tys. daje powiat poznański, który już w ubiegłym roku dał zamkowi 300 tysięcy złotych. Waży się jeszcze los największego "prezentu", bez którego most nie zostanie ukończony. Fundacja Zakłady Kórnickie, która w ubiegłym roku przekazała zamkowi 600 tys. złotych, teraz przymierza się do dotacji w wysokości 650 tysięcy złotych.

Ciało opiniodawcze Fundacji, czyli Rada Kuratorów zgodziła się już na ten wydatek, rekomendując podjęcie ostatecznej decyzji zarządowi Fundacji Zakłady Kórnickie. - Rada Kuratorów wydała w tej sprawie pozytywną opinię. Dla zarządu jest to istotne stanowisko - mówi prezes zarządu Kazimierz Grzesiak.

Zarząd fundacji podejmie decyzję 24 czerwca. Grzesiak zaznacza, że członkowie mają wątpliwości, gdyż boli ich, że nic na most nie dała Polska Akademia Nauk, czyli gospodarz zamku.

fot. Rafał Regulski/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Są środki na remont mostu do Zamku w Kórniku, o tym Rafał Regulski:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net