f Prawybory w szkołach - młodzi głosują : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:34:11 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Prawybory w szkołach - młodzi głosują : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 13:05

Prawybory w szkołach - młodzi głosują

Karty do głosowania i urny pojawiły się wielu wielkopolskich szkołach. Środa to drugi, ostatni dzień uczniowskich prawyborów prezydenckich w ramach akcji "Młodzi głosują".

W VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu prezydenta wybiera młodzież z pierwszych i drugich klas. Uczniowie podkreślają, że takie prawybory to przede wszystkim zabawa i prawdziwa lekcja wiedzy o społeczeństwie.

W prawyborach nie głosują maturzyści, którzy skończyli już rok szkolny. Dodajmy, że organizatorzy zabawy nie popierają żadnego kandydata, ani komitetu wyborczego. Przedstawiciele poszczególnych partii nie mogli wcześniej przeprowadzać w szkołach agitacji wyborczej.

W II LO w Koninie także trwają prawybory. Uczniowie tej szkoły od rana wybierają prezydenta RP. "Naszej akcji patronuje Centrum Edukacji Obywatelskiej" - mówi koordynator tego przedsięwzięcia w konińskim ogólniaku Bartosz Nożewski.

Wyniki prawyborów będą znane po 21 czerwca - czyli po wyborach prezydenckich. "Nie chcemy wcześniej ujawniać nazwisk zwycięzców bo nie zamierzamy aktywnie włączać się do kampanii wyborczej" - mówi Nożewski.

fot. Adam Michalkiewicz/Radio Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: amen
Dnia: 2010-06-16 13:50:07 Jaki sens ma ten cyrk? To nie jest dyskusja o demokracji, wyborach, sprawach publicznych. To jest uczenie młodzieży cynizmu - jak łamie się przepisy. Jeżeli to miałoby być zgodne z zakazem agitacji w szkołach to na kartach powinni się znaleźć Szmaciak, Kargul, Nowak, Kaczmarek, ... a nie Komorowski, Kaczyński i pozostali
Dodał: ryś.
Dnia: 2010-06-16 14:32:49 Nie mogę się doczekać kiedy Rządzący dostaną w d..ę.Wypije sobie dużą wódkę.
Dodał: migawka
Dnia: 2010-06-16 21:52:44 nie chcą ujawnić kto wygrał? żeby nie włączać się "aktywnie do kampanii wyborczej". aha, czyli wygrał Kaczyński
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-17 00:43:46 Ja myślę że młodzi,próbujący sił i uczący się wrzucać kartki do urn.Nie narazili się i wybrali po myśli wychowawców.W razie czego tj niepewności,jedno grożne spojrzenie wystarczy, by powziąść właściwą decyzję,która sumarum zadowoli grono....A to połowa drogi do sukcesów gromadki uczniów,powoli wchodzących w dorosłość.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net