f Co ze strefą zrzutu? Wojsko uspokaja : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:12:29 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Co ze strefą zrzutu? Wojsko uspokaja : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 16:07

Co ze strefą zrzutu? Wojsko uspokaja

Wyznaczenie strefy zrzutu dla polskich F-16 poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - przekonuje wojsko. Strefa to miejsce, nad którym - w razie zagrożenia - pilot będzie mógł zrzucić np. zbiorniki z paliwem lub amunicje. Mieszkańcy okolicznych miejscowości obawiają pożaru lub wybuchu.

"Nie ma takiego zagrożenia" - przekonywał dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego generał Włodzimierz Usarek. Zapewnił jednocześnie, że strefa musi zostać wyznaczona na terenie niezamieszkałym - może to być las, jezioro lub wysypisko śmieci.

Zdaniem podpułkownika pilota Cezarego Wiśniewskiego strefa zrzutu to dodatkowe zabezpieczenie. "Gdyby nie udało się zrzucić podwieszenia na poligonie, to lądujemy na lotnisku, gdzie wokół nie ma ludzi. Nikt nie planuje przywożenia czegoś do Krzesin i zrzucania w strefie" - zapewnia pilot.

Argumenty wojskowych nie przekonują jednak mieszkańców. Marek Foltyn z Daszewic, który przysłuchiwał się dzisiejszej konferencji prasowej obawia się, że mimo zapewnień wojsko będzie dokonywało zrzutów.

Dodajmy, że wyznaczenie strefy to zadanie urzędu marszałkowskiego. Według przedstawionego już planu strefa znajdzie się na pograniczu gminy Kórnik i Mosina. Wiadomo jednak, że możliwe jest jej przesunięcie. W najbliższych tygodniach odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami - tym razem z gminy Mosina.

Na ten temat czytaj również w...
2010-06-09 | Co ze strefą zrzutu dla F-16 z Krzesin? [kliknij]


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O wątpliwościach związanych ze strefą zrzutu, Adam Sołtysiak:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: POZNANIAK
Dnia: 2010-06-16 20:05:41 ZLIKWIDOWAC LOTNISKO A ZRZUTY SE RÓBCIE NAD SEJMEM
Dodał: urzędnik
Dnia: 2010-06-17 08:52:51 Spotkania z mieszkańcami polegają na komunikowaniu tego co urzędnicy zrobią tak czy siak, mieszkańcy pokrzyczą na spotkaniu, a wiadomo że przecież urzędnicy zrobią swoje. Konsultacje się odbyły i można odhaczyć to na liście zadań.
Dodał: Włodzimierz Nowak
Dnia: 2010-06-17 12:50:18 Nie ma po co robić stref zrzutu. 7 lat nie wyznaczyliście, to i na kilka lat bez niej wytrzymacie. Ta eskadra długo tu już nie zostanie. Mieszkańcy Poznania dowiedzieli się, że wojsko wyprowadzi się z Krzesin w latach 90-tych i oczekują naprawienia błędów wrocławskiego posła Szmajdzińskiego i poznańskiego prezydenta Grobelnego. Nowoczesne miasto nie może być hamowane gospodarczo przez wojsko. Tego nie ma w cywilizowanym świecie! Mieszkańcy się NIE ZGADZAJĄ!
Dodał: Włodzimierz Nowak
Dnia: 2010-06-17 12:51:57 Zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat bazy w Krzesinach zebranymi na stronie www.my-poznaniacy.pl
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net