f Konin: najnowocześniejszy szpital : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:20:22 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Konin: najnowocześniejszy szpital : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 12:04

Konin: najnowocześniejszy szpital

Po 28 latach budowy szpital w starej części Konina - został oficjalnie otwarty. Jest najnowocześniejszą placówką w kraju. Pacjenci mają do dyspozycji m.in. nowoczesną pracownię hemodynamiki czy najnowszej generacji blok operacyjny.

Budowa szpitala pochłonęła ponad 220 milionów złotych. Przez ostatnie 5 lat na inwestycję przeznaczono 100 milionów, czyli prawie połowę wartości całej inwestycji - mówił marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

"Bardzo się cieszę, bo jak 5 lat temu obejmowałem funkcję marszałka, nie do końca wierzyłem, czy uda nam się tę inwestycję skończyć. Udało się - z wielką pomocą rządu i budżetu państwa" - mówił Woźniak podczas uroczystości .

Teraz placówkę czeka jeszcze restrukturyzacja. Szpital wyposażony w nowoczesny sprzęt liczy na 3% wzrost przychodów rocznie - mówi dyrektor placówki Sławomir Matysiak. Jego zdaniem nowoczesny sprzęt w szpitalu sprawi, że placówka będzie konkurencyjna na rynku usług medycznych i będzie mogła uzyskać wyniki finansowe zakładane w programie restrukturyzacji. Restrukturyzacja - według dyrektora - usprawni pracę szpitala i doprowadzi do "zmniejszenia obsługi kadrowej".

W konińskim szpitalu leczą się mieszkańcy całego dawnego województwa.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net