f Karetki pogotowia w nowym systemie : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:53:04 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Karetki pogotowia w nowym systemie : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-15 17:10

Karetki pogotowia w nowym systemie

Ma być przede wszystkim szybciej, bezpieczniej i bardziej efektywnie. Za kilka miesięcy w Wielkopolsce zmieni się organizacja systemu ratownictwa medycznego. Województwo zostanie podzielone na pięć dużych rejonów operacyjnych, w tej chwili jest ich ponad 30.

"Zmiany w praktyce oznaczają, że dyspozytor będzie mógł skorzystać z większej liczby karetek i będzie nimi łatwiej dysponował, zwłaszcza, gdy dojdzie do wypadków "masowych" - wyjaśnia wojewoda Piotr Florek.

W sierpniu Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkurs na świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego. Nowy system ma zacząć funkcjonować w 2011 roku. Dodajmy, że w Wielkopolsce funkcjonuje ponad sto zespołów ratownictwa medycznego.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: shire
Dnia: 2010-06-17 16:06:51 Panie wojewodo, Pan jako osoba odpowiedzialna za ratownictwo medyczne w Wielkopolsce, nie wie iż dzisiaj również jest możliwe. Niech Pan lepiej powie, pod jaki podmiot napisano ten plan? Bo wg aktualnie obowiązującego zarządzenia prezesa NFZ w sprawie kontraktowania zespołów ratownictwa medycznego, nie da się przeprowadzić konkursu wg wizji jaką Pan reprezentuje!
Dodał: tytan
Dnia: 2010-06-17 16:50:14 Jeden z najbardziej poronionych i debilnych pomysłów wojewody!!Wprowadz ający ten system to jest tylko teoretykiem,bo w praktyce zastosowanie tego to jedna wielka tragedia!Ale tak już u nas jest,jak LAICY biorą się za projekty,o których wogóle nie mają pojęcia!!Jest to szykowanie wybranej firmie pokaźnych dochodów.Jednym słowem PROTEKCJA I KORUPCJA!!Szkoda tylko,że odpowiednie za te PRZEKRĘTY instytucje przymykają na to oczy.RĘKA,RĘKE MYJE!!
Dodał: Rat
Dnia: 2010-06-17 18:40:45 Szykuje się megaprzewała szyta grubą dratwą.Wojewoda ma głowę do interesu,żeby sobie i swoim kolesiom napchać kabzę.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net