f Świetlówki wrzucaj do specjalnych koszy : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:18:28 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Świetlówki wrzucaj do specjalnych koszy : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-15 16:05

Świetlówki wrzucaj do specjalnych koszy

W Poznaniu pojawi się blisko 200 specjalnych koszy, do których można będzie wrzucić zużyte świetlówki. W ciągu najbliższych dwóch tygodni, w różnych punktach miasta - od osiedli mieszkaniowych po urzędy - rozmieści je ElektroEko czyli Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Będzie ona odpowiadać za organizację zbiórki i jej finansowanie.

- Specjalne pojemniki są tak zbudowane, że świetlówki się nie rozbiją. Trafią do odzysku, bo 90% świetlówek można użyć ponownie - mówi dyrektor wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta, Bożena Przewoźna.

Energooszczędne świetlówki powoli wypierają tradycyjne żarówki. Wymagają tego także przepisy Unii Europejskiej. Poznań jest pierwszym z polskich miast, które zdecydowały się na ich selektywną zbiórkę.

fot. UMP


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net