f Rynek w remoncie - dochody niższe! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:46:13 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Rynek w remoncie - dochody niższe! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-15 16:21

Rynek w remoncie - dochody niższe!

Nawet o 60% spadły dochody kupcom i restauratorom ze Starego Rynku w Wolsztynie. Twierdzą, że wszystko przez trwający tam generalny remont placu. - W innym terminie nie mogliśmy tego robić - tłumaczą władze miasta.

Koparki, potężne ciężarówki, uwijający się jak w ukropie robotnicy, kurz i pył. Tak dzisiaj wygląda wolsztyńska starówka. Rynek jest zamknięty dla samochodów. Auta przeciskają się tylko jedną, wąską uliczką. Piesi też nie mają łatwego życia. Chcąc dojść do sklepu, baru czy budki z lodami, toną w piasku lub skaczą z jednej betonowej płyty na drugą.

- W maju straciłem 40% dochodu. Aż boję się pomyśleć, co będzie w wakacje - mówi właściciel jednego ze sklepów. U jego sąsiada, który prowadzi bar, straty sięgają nawet 60%. "Trudno się dziwić, kto by chciał jeść w kurzu?" - pyta retorycznie młody mężczyzna.

Wszyscy zastanawiają się, dlaczego remontu rynku nie zrobiono wczesną wiosną lub nie zaplanowano na jesień. "Zbyt wiele pracy jest do wykonania. Oprócz nawierzchni, wymieniamy również całą instalację, która biegnie w ziemi" - wyjaśnia zastępca burmistrza, Justyna Mikołajewska. Jak dodaje, jeśli handlowcy - w związku ze zmniejszonymi obrotami - napiszą prośby o umorzenie części podatków, samorząd spróbuje rozpatrzyć je pozytywnie. Remont ma potrwać do połowy sierpnia.

fot. Krzysztof Sadowski/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Na rynku w Wolsztynie był Krzysztof Sadowski:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-16 12:10:37 Ja nie muszę bać się o to że kiedyś zarobię,bo już zarobiłem(ale to inne znaczenie,choć podobny temat).Niech siedzą grzecznie i cicho i cieszą się...o kawałku chleba z margaryną i marmeladą.Bo jak będą hałasować i burzyć się,to nieopatrznie kierowca wywrotki może zasypać wejście do sklepu...a żwir zużyć pod koniec sierpnia.Nie pomogą lamenty,"bo takie są terminy".A popatrzcie jaki ładny Rynek w Rakoniewicach, a żalach nikt nie pamięta,taka to NASZA WYBRANA WŁADZA,o której będą pamiętać potomni,i taką sobie obraliśmy-obraliście .
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net