f W Wielkopolsce nie ma zagrożenia powodzią : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:57:55 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
W Wielkopolsce nie ma zagrożenia powodzią : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 11:43

W Wielkopolsce nie ma zagrożenia powodzią

Wojewoda wielkopolski odwołał stany alarmu przeciwpowodziowego w 40 gminach położonych nad Wartą. Poziom wód w rzekach wraca do normy. Jak zapewniają służby wojewody nie ma żadnego - bezpośredniego zagrożenia powodzią.

- W niektórych miejscach poziom Warty przekracza stan alarmowy, ale są to niewielkie przekroczenia. Generalnie na całej Warcie od Śremu aż do Międzychodu notujemy spadki poziomu wód i jest kwestią czasu aż dojdzie do pełnego unormowania sytuacji - powiedział Radiu Merkury wojewoda Piotr Florek.

Warta w Poznaniu wciąż przekracza stan alarmowy, ale już tylko o 22 centymetry. O godzinie 11.00 wodowskaz przy moście Rocha pokazywał 472 centymetry. Wojewoda dodał, że rozpoczęło się już szacowanie strat i wielkie sprzątanie po powodzi.

W większości gmin dotkniętych powodzią trwają prace porządkowe, prowadzone są jednak już bez konieczności dodatkowego zaangażowania sił wojskowych i strażaków. W województwie zabezpieczane są wały naruszone podczas przechodzenia fali kulminacyjnej. Trwa wypłacanie środków na pokrycie kosztów akcji przeciwpowodziowej, o które wnioskowało 8 gmin - łącznie na kwotę ponad 500 tys. złotych. Wojewoda przekazał 452 tys. zł na wypłatę zasiłków dla powodzian. Zgłoszone przez samorządy straty w infrastrukturze szacowane są na blisko 23 mln zł.

(Radio Merkury+PAP), fot. Danuta Synkiewicz/Radio MerkuryUWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net