f Mediations Bienale przez 2 miesiące : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2019
  Następne na antenie:
   12.00 - Wiadomości + pogoda
        11:26:02 | sobota | 21.09.2019 | imieniny: Hipolita i Mateusza
 
Mediations Bienale przez 2 miesiące : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2019


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-15 11:43

Mediations Bienale przez 2 miesiące

To będzie największa prezentacja sztuki współczesnej w Polsce - tak postrzegane jest Mediations Biennale w Poznaniu. Jesienią tego roku odbędzie się druga edycja tej imprezy. Organizatorzy już przedstawili jej szczegóły.

Swoje prace zaprezentuje 150 artystów na czterech wystawach, w tym dwóch głównych. Całość potrwa aż dwa miesiące czyli dwa razy dłużej niż inauguracyjne biennale sprzed dwóch lat.

"Mediations Biennale" zaprezentuje dokonania sztuki najnowszej, koncentrującej się na dialogu różnych kultur świata, a także artystycznych poszukiwaniach twórców Europy Środkowej. Prace będę pokazywane w Muzeum Narodowym w Poznaniu, Centrum Kultury ZAMEK, a także w przestrzeni publicznej. Oficjalna inauguracja wystaw będzie głównym wydarzeniem, towarzyszącym konferencji ASEM - spotkaniu 43 ministrów kultury z Azji i Europy, które odbędzie się w Poznaniu od 8 do 10 września.


Dodaj swój komentarz:

Tresc
Podpis  

UWAGA! Wpisy zawierające w treści słowa http i url oraz > i < kasowane są automatycznie!
Jeśli się nie podpiszesz - w pole AUTOR wpisany zostanie Twój obecny adres IP.

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net