f Randy Brecker zagra w Kaliszu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2021
  Następne na antenie:
   17.30 - Tytuł tygodnia KLIKNIJ
        17:20:02 | czwartek | 16.09.2021 | imieniny: Edyty i Kornela
 
Randy Brecker zagra w Kaliszu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2021


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-15 08:41

Randy Brecker zagra w Kaliszu

Ten koncert zapowiadany jest jako największe wydarzenie muzyczne w Kaliszu. W sobotę z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Kaliskiej wystąpi światowej sławy trębacz jazzowy Randy Brecker. Wraz z Włodkiem Pawlikiem wykona napisaną specjalnie na jubileusz 1850 lecia Kalisza suitę" Bursztynowy szlak":

Będzie to światowe prawykonanie utworu, który skomponował Włodek Pawlik. Jak przyznaje artysta, do napisania muzyki związanej z obchodami Kalisza zainspirował go dyrektor Filharmonii Kaliskiej Adam Klocek. Utwór poświęcony jest jubileuszowi 1850-lecia miasta i jego historycznej roli na Bursztynowym Szlaku. "Postanowiłem, trochę przewrotnie, stworzyć dzieło którego istotą będzie przede wszystkim muzyczna, jazzowo-orkiestrowa narracja, zapraszając do współpracy mojego przyjaciela, a jednocześnie fantastycznego trębacza jazzowego Randy'ego Breckera"- mówi Włodek Pawlik.

Projekt "Amber Road", to sześć jazzowych utworów, ujętych w suitę. Światowe prawykonanie tego utworu odbędzie się w najbliższą sobotę w sali koncertowej UAM w Kaliszu.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: ejonijGNTMqfmCWFn
Dnia: 2012-09-13 09:57:29 Na Kaliskiej wydaje mi się, że syucatja jest bardziej złożona. Zgadza się, że tam rewelacyjnej frekwencji nie ma (jak wszędzie), ale z tego co wiem z obiektu można korzystać . Proszę zauważyć, że nie ma tu boiska do piłki nożnej najbardziej popularnej dyscypliny, jest do koszykf3wki i siatkf3wki (ale o tej porze liczy się tylko plażf3wka). Problem w tym że bliskość Orlika SSP 2 (jest tu boisko do nogi) powoduje naturalny odpływ klientf3w z obiektu przy Kaliskiej. Osobiście ten obiekt mi się podoba i mam nadzieję że w końcu ożyje.Z drugiej strony Powiatowa Akcja Letnia jest skierowana raczej na wyjazdy dzieciakf3w może i słusznie bo bogatą ofertę wakacji w mieście ma gmina Września i chyba bez sensu byłoby małpowanie tego samego. Mimo wszystko może jedna impreza na stadionie lekkoatletycznym by się przydała w czasie wakacji, żeby budować atmosferę wokf3ł tego obiektu w pełni sezonu lekkoatletycznego
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net