f Powódź - bobry do odstrzału : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:43:38 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Powódź - bobry do odstrzału : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-14 20:12

Powódź - bobry do odstrzału

Około 150 bobrów z terenu dawnego konińskiego może zostać odstrzelonych. Chodzi o to, że zwierzęta te niszczą wały przeciwpowodziowe. Nie zgadzają się z tym przyrodnicy i działacze organizacji ekologicznych. Samorządy z gmin gdzie ostatnio wystąpiła powódź i podtopienia otrzymały już zgodę na odstrzał.

Tymczasem obrońcy zwierząt uważają, że zabicie bobrów nic nie da. Twierdzą, że na miejscu odstrzelonych natychmiast pojawią się następne. Ich zdaniem najlepszym sposobem na zabezpieczenie wałów są specjalne metalowe siatki. Najwięcej bobrów - bo 60 - ma zostać zastrzelonych na terenie powiatu konińskiego. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koninie chce złożyć specjalny protest w tej sprawie do starosty.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-15 00:56:42 Zagrożenie co do losu wielu tych zwierząt, jest ogromne.I nie chodzi o liczbę 150,na którą będzie wydane pozwolenie...Ale na "zalegalizowanie"tyc h które były odstrzelone i tych które będą zastrzelone nielegalnie.No bo kto z postronnych może wiedzieć,że bobrza skórka leżąca na fotelu u sąsiada,jest z legalnego odstrzału?I na te dylematy niech odpowiedzą ci co parają się tym"zajęciem".
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-15 12:29:01 Proponuję wylać betonem brzegi na całej długości rzek.Poldery wypełnić asfaltem i ściąć wszystkie drzewa ,bo śmiecą jesienią.
Dodał: fan
Dnia: 2010-06-15 17:30:50 Na szczęście myśliwi swój honor mają i nie zamierzają w okresie ochronnym strzelać do zwierząt. Wiadomo, powodzi winne nie oszczędności na konserwacji wałów i innych budowli hydrologicznych tylko bobry. Oby po okresie ochronnym, myśliwi również się nie zgodzili (jak za dużo bobrów, to przesiedlić do Parków Narodowych, Krajobrazowych czy jakie tam jeszcze są, tyle ich jest, że się pomieszczą)
Dodał: fan
Dnia: 2010-06-15 17:32:28 Platformo, Bóbr to nie twój wróg, zostaw Bobra w spokoju, pozwól mu żyć.
Dodał: greenpeace'man
Dnia: 2010-06-15 17:45:13 Save Beaver, STOP KILLING
Dodał: jodl
Dnia: 2010-06-15 21:46:57 Powódź powoli opuszcza odsłaniając bezmiar zniszczeń. Rząd jednak nie odpuszcza, poszukując winnych za straty materialne, których dokonał bezlitosny żywioł. I znalazł. Pierwsze były to samorządy lekceważąc swoje obowiązki. Jednak okazało się , że w wielu przypadkach w samorządach owych zasiadają członkowie PO oraz kolesie koalicyjnego PSL, a ci przecież nigdy nie zaniedbują swojch obowiązków - to chyba oczywiste .Wszczęto dodatkowe, intensywne ślectwo dowiodło ponad wszelką wątpliwość, że za straty i zniszczenia materialne odpowiedzialne są bobry,które bez zezwolenia stosownych czynników osiedliły się przy zbiornikach wodnych. Wyrok za dokonane zbrodnie w trybie zaocznym zapadł natychmiast - śmierć przez rostraelanie! Osobi ście uważam, że zrzucenie całej winy na bobry jest nie sprawiedliwe, bowiem równie groźne i niebespieczne sąinne zwierzęta, takie jak piżmaki, krety i dżdżownice, które również za bezprawne panoszenie się ,należy bezwzględnie wystrzelać .Ztymi dżdżownicami to nie ma żartów . Pewnego czasu w podręczniku od biologii wyczytałem , że istnieją gatunki , które osiągają długość dwóch metrów i grubość około 10 centymetrów .Narazie bez paniki, na szczęście są to zwierzęta żyjące w Australii, ale wobec ocieplenia klimatu, wszystko jest teraz możliwe. Dlatego, tak na wszelki wypadek zalecam pełną inwigilację Lumbricus terrestrisp przez stosowne organa państwowe.Jestem w pełni przekonany o słuszności działań premiera, Donalda Tuskai jego rządu. Jego zdecydowanie i determinacja w szybkim zdławieniu spisku bezczelnych gryzoni, bezsprzecznie zapewni nam długie lata szczęśliwości. Mam tylko jedną wątpliwość, czy majątek skonfiskowany odpowiedzialnym za klęskę żywiołową bobrom, wystarczy na odszkodowania dla powodzian.
Dodał: jodl
Dnia: 2010-06-15 21:56:55 Powódź powoli opuszcza odsłaniając bezmiar zniszczeń. Rząd jednak nie odpuszcza, poszukując winnych za straty materialne, których dokonał bezlitosny żywioł. I znalazł. Pierwsze były to samorządy lekceważąc swoje obowiązki. Jednak okazało się , że w wielu przypadkach w samorządach owych zasiadają członkowie PO oraz kolesie koalicyjnego PSL, a ci przecież nigdy nie zaniedbują swojch obowiązków - to chyba oczywiste .Wszczęto dodatkowe, intensywne ślectwo dowiodło ponad wszelką wątpliwość, że za straty i zniszczenia materialne odpowiedzialne są bobry,które bez zezwolenia stosownych czynników osiedliły się przy zbiornikach wodnych. Wyrok za dokonane zbrodnie w trybie zaocznym zapadł natychmiast - śmierć przez rostraelanie! Osobi ście uważam, że zrzucenie całej winy na bobry jest nie sprawiedliwe, bowiem równie groźne i niebespieczne sąinne zwierzęta, takie jak piżmaki, krety i dżdżownice, które również za bezprawne panoszenie się ,należy bezwzględnie wystrzelać .Ztymi dżdżownicami to nie ma żartów . Pewnego czasu w podręczniku od biologii wyczytałem , że istnieją gatunki , które osiągają długość dwóch metrów i grubość około 10 centymetrów .Narazie bez paniki, na szczęście są to zwierzęta żyjące w Australii, ale wobec ocieplenia klimatu, wszystko jest teraz możliwe. Dlatego, tak na wszelki wypadek zalecam pełną inwigilację Lumbricus terrestrisp przez stosowne organa państwowe.Jestem w pełni przekonany o słuszności działań premiera, Donalda Tuskai jego rządu. Jego zdecydowanie i determinacja w szybkim zdławieniu spisku bezczelnych gryzoni, bezsprzecznie zapewni nam długie lata szczęśliwości. Mam tylko jedną wątpliwość, czy majątek skonfiskowany odpowiedzialnym za klęskę żywiołową bobrom, wystarczy na odszkodowania dla powodzian.
Dodał: ciekawy
Dnia: 2010-06-17 16:58:15 Nie wdrożyliśmy dyrektywy powodziowej, Bruksela wszczyna postępowanie 47 minut temu Komisja Europejska wszczęła przeciw Polsce postępowanie dotyczące naruszenia unijnego prawa. Chodzi o niewdrożenie przez rząd Donalda Tuska dyrektywy powodziowej z 2006 roku - dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Za swoje zaniedbania najlepiej obwinić bobry i pozabijać, oto polityka miłości Tuska i Komorowskiego.
Dodał: ciekawy
Dnia: 2010-06-17 16:59:23 "To godne pożałowania, że kraje, które są zwykle najpoważniej dotykane przez powodzie - w tym Polska, jeszcze nie wdrożyły tych procedur - mówi komisarz ds. rozwoju i pomocy humanitarnej Kristalina Georgieva."
Dodał: ciekawy
Dnia: 2010-06-17 17:00:24 "Pierwszy termin wdrożenia przepisów upłynął w zeszłym roku. Dyrektywa mówiła o środkach prewencyjnych, które miałyby zapobiegać powodzi." (przepraszam, że tak na raty wiadomość podałem)
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net