f Nazwał policjantów palantami? Proces trwa : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:58:50 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Nazwał policjantów palantami? Proces trwa : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-14 16:07

Nazwał policjantów palantami? Proces trwa

Kolejni świadkowie zeznawali w procesie byłego europosła Witolda Tomczaka. Odpowiada on za znieważenie policjantów przed 11 laty. W tej sprawie odbyło się już ponad 20 rozpraw.

Przed sądem zeznawali m.in. mieszkańcy bloku, przed którym Tomczak miał obrazić policjantów. Świadkowie niewiele pamiętali z tego zdarzenia. Jedna z mieszkanek powiedziała, że nie słyszała żadnych obraźliwych słów.

Przed sądem odpowiadał też policjant drogówki. On wówczas siedział w radiowozie, w którym był włączony silnik. Niczego więc nie słyszał. Widział natomiast, że Tomczak był mocno wzburzony. Oskarżony złożył wniosek o zwrócenie sprawy do prokuratury bądź umorzenie postępowania, bo według niego akt oskarżenia zawiera błędy i braki w dokumentacji. Sąd jednak nie uwzględnił tego wniosku.

Sprawa toczy się przed ostrowskim sądem od 11 lat. W połowie ubiegłego roku została ona umorzona ze względu na przedawnienie, ale po apelacji wróciła na wokandę. Według prokuratury były europoseł obraził policjantów, nazywając ich "palantami". Kolejna rozprawa odbędzie się 28 czerwca.

fot. Archiwum Radia Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: ciekawy
Dnia: 2010-06-15 07:25:20 11 lat proces się toczy. Policja powinna pozwać Polskę do Strasburga, za nierozpatrzenie sprawy w rozsądnym terminie. Cywilne procesy o miedzę, tak długo trwają. Ciekawe jakby ktoś zwyzywał Policjanta w Wlk.Brytanii czy Niemczech czy nie trafiłby od razu do aresztu, szczególnie jakby był to młody człowiek wyglądający na kibica.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net