f Lumikulu- rozbudzanki, kołysanki : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.00 - Wiadomości
        14:58:05 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Lumikulu- rozbudzanki, kołysanki : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-14 15:39

Lumikulu- rozbudzanki, kołysanki

Lumikulu to projekt muzyczny będący częścią zapoczątkowanej w zeszłym roku akcji "Rowerem Po Drzewach" skierowanej do dzieci i ich rodziców.

Twórcom projektu, Stowarzyszeniu Enter Art, zależało na zintegrowaniu środowiska artystów i animatorów działających na rzecz dzieci i rodzin oraz na promocji aktywności twórczych wśród najmłodszych. Druga edycja akcji "Rowerem po drzewach"odbyła się na poznańskim Placu Wolności.

Działania młodych twórców od czterech lat wspiera Radio Merkury. Powstały m.in.reportaże autorstwa Wandy Wasilewskiej pt. "Rowerem po drzewach" i "Lumikulu".

Współpraca Stowarzyszenia Enter Art, muzyków z grupy Snowman, Ewy Sykulskiej i dzieci miała swój finał w Studiu Giełda Radia Merkury. W marcu nagrano część materiału na płytę "Lumikulu Ajko". Na płycie, której nazwę zaproponowała Wanda, muzycy grupy Snowman wykonują wspólnie z dziećmi piosenki, które są rodzajem dialogu z dorosłymi. Jak mówią artyści:"to są takie kołysanki - rozbudzanki dla dużych i małych".

Patronat nad płytą objęło Radio Merkury. Z płyty"Lumikulu Ajko" prezentujemy nagranie "Plaster".


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Lumikulu - Plaster:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net