f Proces ws. zakażeń żółtaczką na finiszu : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:24:58 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Proces ws. zakażeń żółtaczką na finiszu : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-14 13:17

Proces ws. zakażeń żółtaczką na finiszu

W połowie lipca kaliski sąd ogłosi wyrok w sprawie zakażeń żółtaczką typu C w ostrowskiej stacji dializ. Sprawa wróciła na wokandę po apelacji obrony. Oskarżeni były ordynator i pielęgniarka oddziałowa nie przyznają się do winy.

Sąd postanowił zaliczyć w poczet dowodów zeznania świadków z poprzedniego procesu. Przesłuchano wówczas ponad 100 osób. Większość z nich to pacjenci ostrowskiej stacji dializ. Proces toczy się od nowa, ponieważ Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił poprzedni wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Zarówno były ordynator ostrowskiej stacji dializ jak i była pielęgniarka oddziałowa utrzymują, że są niewinni. Oboje odpowiadają za sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego wskutek czego ponad 50 osób zostało zakażonych wirusem żółtaczki typu C. W poprzednim procesie nie udało się ustalić dokładnej przyczyny rozchodzenia się wirusa. 9 lipca strony wygłoszą mowy końcowe.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net