f Polonia Nowy Tomyśl w II lidze : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2019
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości + pogoda
        19:54:23 | niedziela | 17.11.2019 | imieniny: Grzegorza i Salomei
 
Polonia Nowy Tomyśl w II lidze : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2019


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-15 08:41

Polonia Nowy Tomyśl w II lidze

Nie powiedzieli tak, nie powiedzieli nie. Radni z Nowego Tomyśla nie podjęli decyzji o czterokrotnym zwiększeniu dotacji dla klubu piłkarskiego Polonia, którego zawodnicy wywalczyli awans do drugiej ligi. Zarząd Polonii chciałby dostawać 400 tysięcy złotych rocznie.

Gra w drugiej lidze kosztuje, stąd nasz wniosek o większe, finansowe zaangażowanie się miasta, mówi Arkadiusz Kierzek, prezes zarządu nowotomyskiej Polonii. Plan jest taki, by samorząd wyłożył 400 tysięcy, drugie tyle mają dać znalezieni przez klub sponsorzy.

Radni z komisji kultury i sportu z wnioskiem się zapoznali, wystąpienia prezesa wysłuchali i... żadnej konkretnej decyzji nie podjęli. Poprosili o dodatkowe dokumenty. Niebawem ma dojść do kolejnego spotkania, w szerszym gronie, bo dołączą radni z komisji gospodarki.

Jaka będzie decyzja? Nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się jednak, że na tak dużą pomoc, klub nie ma co liczyć. Teraz miasto daje Polonii sto tysięcy złotych rocznie i utrzymuje stadion. Sprawa na pewno wróci w czasie sesji zaplanowanej na 28 czerwca. Z kolei do końca miesiąca klub, jeśli chce występować w drugiej lidze, musi mieć pieniądze i musi zgłosić się do rozgrywek. Wywalczony awans to największy sukces w prawie 90-letniej historii Polonii.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O problemach Polonii Nowy Tomyśl, Krzysztof Sadowski:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: abv
Dnia: 2010-06-16 12:16:07 ech - te nazwy... druga liga, to de-facto trzecia liga ;-)
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net