f Leżenie na trawie bezkarne? Zależy gdzie : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:51:40 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Leżenie na trawie bezkarne? Zależy gdzie : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-14 10:08

Leżenie na trawie bezkarne? Zależy gdzie

Deptanie trawników nie będzie już karane. Sejm wprowadził nowelizację Kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nią nie będziemy już karani za leżenie na trawie czy chodzenie po niej. Teraz o tym, czy na danym zieleńcu można wypoczywać, czy też nie będzie decydować rada gminy lub miasta.

- Stolica Wielkopolski być może była inspiracją dla takiej zmiany prawa - nasi radni już w zeszłym roku zezwolili na korzystanie z zieleni parkowej. Znaleźliśmy sposób, żeby mieszkańcy Poznania mogli zgodnie z prawem korzystać z łąk i terenów trawiastych, ale mamy też takie parki, gdzie na trawie nie można leżeć. Spośród 40 poznańskich parków, w kilku obowiązuje zakaz leżenia na trawie. Jest to np. Park Chopina - powiedział Radiu Merkury Tomasz Lisiecki dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej

ZZM już przygotowuje tablice graficzne, które będą informować na których trawnikach można wypoczywać, a które można tylko podziwiać.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Małgorzata
Dnia: 2010-06-14 10:42:27 A psie kupy? Przecież na chodnikach sprząta znikomy procent właścicieli psów a na trawnikach chyba nikt. Uważajcie w co się na trawniku kładziecie .
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-14 11:05:30 W sielskie niedzielne popołudnie nieopatrznie spadł mi łańcuch rowerowy podczas jazdy.Naprawiając awarię,straciłem równowagę i pozwoliłem sobie na kontrolowany upadek na trawkę.Niestety zawartość która była leżała w trawie,przykleiła się...i błoga przejażdżka zamieniła się w koszmar,który musiałem przebyć przez kilkadziesiąt kilometrów do domu.Umiejętnie omijając ludzi,co nie zawsze się udawało.Więc dziś jestem bogatszy o nowe doświadczenia i doznania(i nie tylko te przyjemne które są związane z Poznaniem).Więc problem istnieje,do którego wszyscy muszą się przyłożyć...,w przeciwnym razie miasto okryje się...i złą sławą.A Euro zbliża się milowymi krokami...
Dodał: kundel
Dnia: 2010-06-14 11:34:01 kupy zostaw w spokoju i albo zmień rower albo kup psa.
Dodał: qXlxAUBYYNMgBdw
Dnia: 2011-07-11 12:44:06 Gosh, I wish I would have had that information erlaeir!
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net