f Francuzi wyciągnęli najwięcej : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   03.00 - Pogoda
        02:56:16 | sobota | 29.02.2020 | imieniny: Rufina i Hilarego
 
Francuzi wyciągnęli najwięcej : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-13 17:20

Francuzi wyciągnęli najwięcej

Drużyna Francji wygrała 30. Klubowe Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym w Poznaniu. Drugie miejsca zajęła ekipa z Rosji, trzecie Włosi. Polska, która przez pewien czas zajmowała drugie miejsce, ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym.

Zmagania najlepszych klubów wędkarskich - głównie z Europy - śledziło wielu amatorów wędkowania. Przyszli nad Jezioro Maltańskie z lornetkami, by dobrze widzieć najważniejsze momenty łowienia.

Prezes poznańskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego Jerzy Musiał powiedział Radiu Merkury, że wielu zawodników było zaskoczonych rozmachem mistrzostw mimo, że zawody w ostatniej chwili trzeba było przenieść na Maltę, ze względu na wysoki stan wody w Warcie.

Mistrzostwa odbyły się w Poznaniu, bo Polski Związek Wędkarski i jego poznański oddział świętują 60-lecie działalności. Po raz pierwszy rozegrano je w Polsce. Prawdopodobnie z tego powodu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do Poznania przyjechał rekordowa liczba 31 ekip.

foto: Magdalena Konieczna


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net