f Stadion Lecha otwarty... dla każdego : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:33:05 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Stadion Lecha otwarty... dla każdego : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-13 22:03

Stadion Lecha otwarty... dla każdego

Nominacja kolejnego poznańskiego ambasadora Euro 2012, zwiedzanie stadionu, konkursy dla dzieci oraz koncert legendarnego zespołu Lombard - to tylko niektóre atrakcje, które przygotowano dla uczestników niedzielnego pikniku "Przyjazny Stadion". Impreza miała charakter integracyjny, miała pokazać, że budowany stadion jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Spółka Euro Poznań 2012 wraz z Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji po raz kolejny zaprosiły mieszkańców nie tylko Poznania, ale całego regionu na drzwi otwarte Stadionu Miejskiego, który za trzy miesiące ma zostać oddany do użytku.

To były drzwi otwarte w zupełnie nietypowej formie. Przede wszystkim stadionu nie oglądano jak zwykle z czwartej trybuny, ale z samej murawy. Atrakcją była też możliwość przespacerowania się tunelem, którym wychodzą piłkarze i zwiedzenie pomieszczeń klubu Lech Poznań.

Piknik zaczął się w niedzielne południe. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny ogłosił nominację na czwartego ambasadora poznańskiego Euro 2012. Organizatorzy zapowiadali, że będzie to "bardzo znana i lubiana poznanianka".

Okazała się nią aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Aktorka odbierając nominację powiedziała, że - mimo pracy w Warszawie - jest na stałe związana z Poznaniem. "Jestem dumna, bardzo się wzruszyłam, jak dostałam tę propozycję. Ja się na stadionie Lecha wychowałam, przychodziłam tu na spacery z psem, widziałam jak odpalano pierwsze jupitery. Zawsze sercem jestem z Poznaniem, mieszkam blisko stadionu Lecha, zawsze mówię o Poznaniu ciepło i nie wyobrażam sobie mieszkać w jakimkolwiek innym mieście" - powiedziała Katarzyna Bujakiewicz.

Do tej pory nominacje na ambasadorów otrzymali kapitan Lecha Bartosz Bosacki, raper Mezo oraz dominikanin ojciec Jan Góra. Rolą ambasadorów jest promowanie i uczestniczenie w imprezach związanych z Euro 2012, a docelowo ma być ich 11, czyli tyle, ile liczy drużyna piłkarska.

Organizatorzy zapraszali na piknik rodziny z dziećmi, dla najmłodszych gości przygotowano szereg atrakcji i konkursów. Z kolei w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji, które mieści się pod czwartą trybuną stadionu, zorganizowano "białą niedzielę". Chętni nieodpłatnie mogli skorzystać z porad lekarzy specjalistów, zabiegów rehabilitacyjnych, a nawet dogoterapii.

Całość uświetnił koncert legendarnej grupy rockowej Lombard.

foto: Magdalena Konieczna


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: BK
Dnia: 2010-06-13 22:47:23 Ja proponuje zajrzeć na forum kibiców Lecha Poznań w wątek o budowie. Stadion bubel się szykuje ale wszyscy milczą ...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net