f Wielkopolska zielarska : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:56:29 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Wielkopolska zielarska : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-12 09:00

Wielkopolska zielarska

O przyszłości polskiej fitoterapii, przetwórstwie ziół i produkcji lekarstw pochodzenia roślinnego w Żerkowie koło Jarocina dyskutują specjaliści biotechnologii, zielarze i lekarze.

Spotkali się na jubileuszowym sejmiku z okazji osiemdziesięciolecia Polskiego Komitetu Zielarskiego. Ponad dwustu specjalistów, nie tylko z Polski, podsumuje aktualny stan wiedzy na temat wykorzystania roślin w leczeniu i profesjonalnej uprawy ziół . Polska jest największym producentem ziół w Europie, a krajowy rynek leków pochodzenia roślinnego należy do europejskiej czołówki, wielkopolscy producenci ziół są szczególnie cenieni na rynku.

Podczas sejmiku omawiane są m.innymi - europejska tradycja produkcji leków z roślin i ziołolecznictwo Dalekiego Wschodu. Sejmikowi towarzyszą m.in.wystawa "Rosliny lecznicze w Panu Tadeuszu", wystawa malarstwa, grafiki i exlibrisów.

Współorganizatorami sejmiku są Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, Polski Komitet Zielarski i sekcja fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net