f Cytryna i Order dla druhny Eli : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.45 - Obywatel Gzik donosi - felieton satyryczny
        15:07:38 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Cytryna i Order dla druhny Eli : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-11 23:13

Cytryna i Order dla druhny Eli

Musiała wypić puchar soku z cytryny, uśmiechnąć się i... dopiero wtedy wręczono jej order. Elżbieta Drygas - współzałożycielka poznańskich Łejerów - otrzymała przyznany przez dzieci Order Uśmiechu - jest 913 Kawalerem tego odznaczenia.

Na uroczystości jej wychowankowie śpiewali:
"najważniejsze przy tym Orderze
Jest wielkie serce co kocha szczerze".

Słowa piosenki ułożył Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, który poprowadził ceremonię. Nie zabrakło też innych kawalerów Orderu Uśmiechu, między innymi Eleni oraz Jerzego Hamerskiego, właśnie z nim Elżbieta Drygas założyła teatr Łejery, który 20 lat temu stał się szkołą o profilu teatralnym.

W uzasadnieniu wniosku o przyznanie orderu swojej druhnie Eli - dzieci pisały między innymi: zachowuje się, jakby była bardzo młoda, weszła na drzewo po piłkę - a była w spódnicy, nigdy się nie smuci.foto: Tomasz Jędraszczak


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net