f Nad Maltą łowią po mistrzowsku : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:48:00 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Nad Maltą łowią po mistrzowsku : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-11 23:32

Nad Maltą łowią po mistrzowsku

Wystrzał z armaty Bractwa Kurkowego dał sygnał do rozpoczęcia w Poznaniu 30. Klubowych Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Wystartowało w nich 31 drużyn, głównie z Europy.

Ekipy są w Poznaniu od poniedziałku, wtedy rozpoczął się oficjalny trening zawodów. Po wieczornym uroczystym otwarciu, w sobotę i w niedzielę pięcioosobowe drużyny zmierzą się w głównych konkurencjach. Wśród ekip, których liczba jest w tym roku rekordowa, są Serbowie, którzy w ubiegłym roku zdobyli mistrzowski tytuł. Polskę reprezentuje drużyna "Traper Siedlce", która jest ubiegłorocznym mistrzem naszego kraju.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy zawodnicy mogli zobaczyć poznańskie trykające się kozły. Przebrane postacie wyszły na scenę z... wędkami.

Podczas prezentacji ekip zawodnicy z flagami poszczególnych państw pojawili się na skuterach na Jeziorze Maltańskim. Zawody odbywają się w tym roku w Poznaniu, bo Polski Związek Wędkarski i jego poznański oddział świętują 60-lecie działalności. Początkowo planowano, że rywalizacja odbędzie się na Warcie, ale z powodu powodzi i wysokiego poziomu rzeki, przeniesiono ją na Maltę. Tam zawody odbywają się jednocześnie z Kajakowymi Mistrzostwami Polski.

Podczas otwarcia prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Jerzy Musiał tradycyjnie życzył drużynom "połamania kijów".

zdjęcie z zawodów nad Wartą, foto: Adam Michalkiewicz


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net