f Kampania wyborcza na Starym Rynku : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   19.00 - Wiadomości, prognoza pogody, sport
        18:58:07 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Kampania wyborcza na Starym Rynku : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-11 17:11

Kampania wyborcza na Starym Rynku

Metodą "od drzwi do drzwi" chcą zachęcać do głosowania na swojego kandydata zwolennicy prezydentury Bronisława Komorowskiego. Wielkopolska Platforma Obywatelska angażuje do tego swoje struktury terenowe. "To sposób sprawdzony w wielu krajach" - uważają posłowie PO Filip Kaczmarek i Agnieszka Kozłowska - Rajewicz. W piątek na Starym Rynku ulotki i pocztówki dla potencjalnych wyborców Grzegorza Napieralskiego rozdawali działacze SLD. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję promocji swojego kandydata już w poniedziałek.

Do mniejszych miejscowości w Wielkopolsce dotrą autokary z ulotkami i plakatami zachęcającymi do glosowania na Bronisława Komorowskiego - zapowiadają politycy PO. Akcja "Błękitny Tour" rozpocznie się w poniedziałek w czasie wizyty marszałka Komorowskiego w Poznaniu. Dzień wcześniej autokary sympatyków i członków PO wyruszą do Warszawy na charytatywny koncert wyborczy na rzecz powodzian.

16 czerwca Jarosław Kaczyński przyjedzie do Poznania i spotka się z mieszkańcami. Od czwartku działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcają poznaniaków do głosowania w wyborach prezydenckich na ich lidera. Stoisko PiS stanęło między kawiarnianymi ogródkami na Starym Rynku w Poznaniu już w poniedziałek. W czwartek o tej samej godzinie - 16.30 - podobną akcję działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli w różnych miastach całej Polski.

Zdaniem szefowej poznańskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej kampania jej kandydata jest udana. Grzegorz Napieralski zdał egzamin na przywództwo w partii - uważa Alina Bittner. Piątkowa akcja SLD, to już trzecia akcja rozdawania ulotek wyborczych na poznańskim Starym Rynku. Wcześniej na ten pomysł wpadli działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: mister
Dnia: 2010-06-11 21:16:21 Coś za bardzo wierzą w moc ulotek...
Dodał: co.z.mediami.publicznymi?
Dnia: 2010-06-11 22:34:38 A może by spytać kandydatów co myślą o przyszłości mediów publicznych? Czy teraz jak PO przejmuje władzę absolutną, to wyśle noty do kablówek, platform cyfrowych aby zdobyć dane kto ma telewizor i zaległy abonament (tak jak np. dziś szuka na Allegro starających się nie płacić złodziejskich podatków) A może są za prywatyzacją TVP i PR, i "misja" realizowana tak jak chcieli to w tej ustawie zawetowanej, że każdy nadawca występuje o nadawanie programu misyjnego i dostaje pieniądze podatników. Drugie pytanie, dla Komorowskiego i PO, jak długo będą zwlekać z uchwaleniem na nowo zawetowanych ustaw przez L.Kaczyńskiego.? A może te ustawy, były tylko po to, żeby właśnie pokazać, "że Kaczyński jest stopowym" i były pisane celowo pod zawetowanie? a wcale nie zależy im na merytorycznej treśći. Kiedy ponowne uchwalenie zawetowanych ustaw: zdrowotnych, emerytalnych, o prokuraturze i sądach, medialnych, o komercjalizacji i prywatyzacji, o gruntach leśnych i rolnych?
Dodał: fan
Dnia: 2010-06-11 23:03:33 "Takie rozwiązanie spowoduje wzrost liczby pacjentów, którzy zamiast czekać w kolejkach na zabieg w publicznym szpitalu, wybiorą prywatny. Zwłaszcza że różnice cen wcale nie są tak duże, między innymi i z tego powodu, że prywatna placówka trzyma pacjenta np. 4 dni, publiczna – do 2 tygodni." ---- A może teraz są kolejki bo NFZ nie chce płacić za nadwykonania publicznym zakładom? A prywatnym będzie płacił? Dlaczego będą lepiej traktowane prywatne szpitale przez NFZ od publicznych?
Dodał: fan
Dnia: 2010-06-11 23:13:47 Informacje opieram na artykule GP: "UE uzdrowi polskie szpitale"
Dodał: w
Dnia: 2010-06-12 09:18:17 Fan: jaki to ma związek z wyborami? NFZ nie płaci, bo trzyma kasę jak najdłużej u siebie - chce skąpstwem utrzymywać placówki w ryzach. Pomysł z takim rozdziałem pieniędzy z NFZ jest dobry o tyle, że ludzie zamiast stać miesiącami w kolejkach, po prostu będą mieć wykonane zabiegi od ręki - czyli skończy się "czekanie" a zacznie się leczenie. Spadnie chorowitość i śmiertelność Polaków.
Dodał: wojtek
Dnia: 2010-06-12 09:25:23 kolego "co z mediami" - też uważam, że powinni jeszcze raz wystąpić z tymi ustawami, które zawetował L.Kaczyński - tylko że Twój pośpiech nie ma odzwierciedlenia w realiach - brak "wetującego" jest od 2 miesięcy - z czego przez miesiąc ciągnęły się sprawy "okołożałobne", przez kolejny miesiąc "okołopowodziowe", a teraz "okołowyborcze". Sejm w jednym posiedzeniu zdążył na razie wybrać prezesa NBP, RPO, zająć się KRRiT, oraz przyklepać kilka spraw z komisji "przyjazne państwo". Jedno posiedzenie to za mało - biorąc pod uwagę pracę w komisjach, pierwsze-drugie czytania - to przynajmniej 3 posiedzenia sejmu są konieczne, żeby procedurze stało się zadość, a więc te ustawy, które wetował Kaczyński (a większość była dobra dla Polski, więc nie wiem czemu wetował) wrócą pewnie podpisu prezydenckiego jesienią - bo nie da się tego załatwić w kilka tygodni. Posiedzenia sejmu musiałyby się odbywać co tydzień (a odbywają się duuuużo rzadziej).
Dodał: co.z.mediami.publicznymi?
Dnia: 2010-06-12 09:39:53 do wojtek. Zwlekanie również, mamy czerwiec jeżeli dalej będą zwlekać (a że Komorowski pewien wygranej, pokazuje w decyzjach o IPN, NBP) to nie ma szans aby nowe prawo obowiązywało do stycznia (musi być jakieś vacatio-legis, bo inaczej TK może opóźnić) Im dłuższe zwlekanie tym gorzej, bo np. spada cena TVP i PR i przy prywatyzacji mniejsza kwota do budżetu.
Dodał: wernyhora
Dnia: 2010-06-12 11:21:02 Panowie "komentatorzy" widać że jesteście młodzi i to nawet wiekiem.Zostawcie te sprawy bo wam za to nic nie płacą.Trzecia wojna światowa wisi w powietrzu:Przykład,b udowa gazociągu na dnie Bałtyku.Polska będzie teatrem wojny więc trzeba było ją ominąć.Czwarty rozbiór Polski już blisko.
Dodał: hehehe
Dnia: 2010-06-12 11:29:55 wernyhora: Polska odmówiła w 2005 roku budowy gazociągu przez nasz kraj, dlatego poprowadzili go morzem. Polska nie chciała gazociągu, bo miał iść przez Białoruś, a nie przez Ukrainę. To był gest solidarności z Ukrainą - a skończyło się na tym, że nie pójdzie ani przez Ukrainę, ani przez Białoruś, ani przez Polskę. Ta Twoja wojna rozgrywa się od lat - między dużymi firmami z USA, Rosji, Japonii, Niemiec - i odbywa się bez udziału czołgów.... jesteś takim samozwańczym wernyhorą - masz kompleks posłańca, chcesz być lepszy od nas, jeszcze nas odmładzasz - 40-letnich facetów... :)
Dodał: baba-jaga
Dnia: 2010-06-12 12:00:38 A czy 40-letni faceci mogą pójść do woja w kamasze!
Dodał: wyświęcający
Dnia: 2010-06-12 18:01:09 A Palikota nie ma?Co za strata taka wybitna postać i wzór do naśladowania całej Platformy Obywatelskiej,to mózg całej Partii,gdzie On jest,chyba będzie wyświęcany na prezydenta R.P.
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-12 18:41:47 Znów marsz równości,że Kaczyński przyjedzie ? Całe 4 tygodnie był "odmieniony" ...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net