f Ratusz poznański będzie poznański! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:39:36 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Ratusz poznański będzie poznański! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-12 22:35

Ratusz poznański będzie poznański!

Porozumienie przekazujące miastu Ratusz minister kultury Bogdan Zdrojewski podpisze w Poznaniu prawdopodobnie 30 czerwca. Teraz budynek jest własnością państwa, a Ratuszem zarządza Muzeum Narodowe. Wszystko jest na dobrej drodze do porozumienia, ale miasto musi jeszcze uzgodnić z ministerstwem ostateczny tekst dokumentu i harmonogram przekazywania poszczególnych obiektów.

Miasto zostanie właścicielem Ratusza na Starym Rynku, a także istniejącego w nim Muzeum Historii Poznania. Przejmie też Muzeum Etnograficzne i dwie kamienice na Starym Rynku. W zamian przekaże Muzeum Narodowemu część budynku przy ulicy Sierocej. Zmieni się też finansowanie Muzeum Archeologicznego, które oprócz miasta ma dotować także Ministerstwo Kultury.

Minister Zdrojewski przyjeżdża do Poznania na Festiwal Teatralny Malta a czas spędzi pracowicie. W tym czasie ma podpisać także dokumenty, przyznające unijne pieniądze Centrum Kultury Zamek. 30 milionów złotych europejskiej dotacji przeznaczono na modernizację kompleksu Sali Wielkiej. Podpis ministra pozwoli wreszcie ogłosić przetargi na wykonawców remontu, który ma rozpocząć się jesienią.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net