f Basen w każdej dzielnicy Poznania? Jak? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:24:13 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Basen w każdej dzielnicy Poznania? Jak? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-11 15:01

Basen w każdej dzielnicy Poznania? Jak?

Baseny na każdym osiedlu, parkingi pod Placem Bernardyńskim oraz na dworcach autobusowych Starołęka i Górczyn - między innymi te inwestycje Poznań chce przeprowadzić w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Rozmawiali o tym w stolicy Wielkopolski samorządowcy, przedsiębiorcy i naukowcy.

Dotychczas w ramach takiej współpracy w Poznaniu wybudowano m.in. hotel Sheraton, parking pod Placem Wolności, czy wieżowce na Placu Andersa. Teraz miasto chce w ten sposób budować też mieszkania komunalne - mówi wiceprezydent Mirosław Kruszyński. Jak wyjaśnia polega to na tym, że samorząd daje grunt, a inwestor pieniądze.

Te dwie lokalizacje mieszczą się przy ulicy Łużyckiej i na Żegrzu. Na razie nie wiadomo, kiedy inwestycja może być zrealizowana. Podobny projekt w Oławie chce przeprowadzić firma Marcina Osowskiego.

Przedsiębiorcy i samorządowcy wiążą jednak duże nadzieje z ostatnią zmianą przepisów, która może ułatwić przeprowadzanie takich inwestycji.UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Robert
Dnia: 2010-06-11 16:40:55 Czyli znow sie bedzie wywalalo moje pieniadze... A zyski np. z tego hotelu to do czyjej kieszeni beda szly ?
Dodał: tsu
Dnia: 2010-06-15 12:10:20 czyli miasto da grunt, a potem i tak spolki zarzadzajace sie wypna na klienta, tak jak np. parking pod pl. wolnosci na rowerzystow, bo to taaakie drogie,zeby zwiekszyc swiatlo barierki i ustwic stojaki na rowery i monitorowac... wlad ze miasta wypuszczaja dochodowe inwestycje,zeby potem mozna bylo biadolic.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net