f Sanepid: W jeziorach można się kąpać! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:17:59 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Sanepid: W jeziorach można się kąpać! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-11 19:53

Sanepid: W jeziorach można się kąpać!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że na podstawie badań wody pobranej 7, 8 i 9 czerwca została oceniona jej jakość w kąpieliskach na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. W jeziorach: Kierskim, Malta, Rusałka i Strzeszyńskim woda jest zdatna do kąpieli.

Woda nadaje się do kąpieli także w jeziorach Lusowskim (Lusowo), Lipno (Stęszew), Biezdruchowskim (Pobiedziska), Bnińskim (Błażejewko), Kamińskim (Kamińsko) i zbiorniku pożwirowym A (Owińska).

Warunkowo, z uwagi na niską przezroczystość, przydatna woda do kąpieli jest w trzech jeziorach: Kórnickim (Kórnik) i Niepruszewskim (Niepruszewo) i Strykowskim (Strykowo).

W czasie sezonu woda w kąpieliskach badana jest systematycznie co dwa tygodnie, a aktualne wyniki zamieszczane są na stronie: psse.poznan.pis.gov.pl

Bez obaw można szukać ochłody także nad konińskimi akwenami. Kąpieliska w powiecie oferują czystą wodę - taką ocenę wydał Sanepid w Koninie. W większości z 14 kąpielisk w powiecie konińskim można się kąpać. Woda spełnia kryteria jakości. W sezonie letnim, tj. od czerwca do września, woda w akwenach dopuszczonych do kąpieli będzie badana przez Sanepid co dwa tygodnie.
UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: konrad
Dnia: 2010-06-11 19:47:26 Nie Bezdruchowskim tylko Biezdruchowskim. :)
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net