f Burze nad Chodzieżą, Ujściem i Trzcianką : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:52:01 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Burze nad Chodzieżą, Ujściem i Trzcianką : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-13 11:14

Burze nad Chodzieżą, Ujściem i Trzcianką

Przed północą pięć jednostek straży pożarnej zakończyło pompowanie wody z zalanych terenów i ulic w Ujściu koło Piły. Miejska kanalizacja nie była tam w stanie przyjąć dużych ilości wody spływających ze wzgórz okalających miasteczko. Takie były skutki ulewy, która towarzyszyła burzy przechodzącej wczoraj wieczorem nad północną Wielkopolską.

Ulewa i wiatr przysporzyły także sporo pracy strażakom z Chodzieży i Trzcianki. Tam łamały się drzewa, a woda zalewała piwnice. Strażacy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego interweniowali 25 razy, zwłaszcza w Trzciance. Ostatnia jednostka wróciła do bazy o godz. 2 w nocy.

W Chodzieży i okolicy ratownicy siedem razy wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew oraz trzy razy wypompowywali wodę z domostw.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net