f Kto wyda opinię na temat seksuologa? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:15:50 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Kto wyda opinię na temat seksuologa? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-10 16:23

Kto wyda opinię na temat seksuologa?

Prokuratura może mieć kłopoty ze znalezieniem biegłego w sprawie poznańskiego profesora Lechosława G. Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie rzekomego molestowania seksualnego, którego profesor miał się dopuścić w trakcie seansów terapeutycznych.

W sprawie wypowiadało się publicznie wielu seksuologów i teraz nie można ich powołać jako biegłych. "Tych osób nie można bowiem traktować jako bezstronnych" - mówi rzeczniczka poznańskiej prokuratury Magdalena Mazur-Prus.

Gdyby okazało się, że żaden biegły seksuolog w Polsce nie chce się wypowiedzieć w tej sprawie, prokuratura nie wyklucza, że zwróci się o pomoc do biegłych za granicą.

Zdaniem prokuratury w sprawie konieczne jest powołanie biegłego seksuologa, by ocenić, czy działania podejmowane przez Lechosława G. były terapią, czy też wykraczały poza granice terapii.

Dotąd w sprawie przesłuchano kilkunastu świadków.UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: socjolożka Ewa
Dnia: 2010-06-11 07:47:13 Istnieje ryzyko, ze Profesor albo "skopie" opinię, albo skompromituje pytaniami wiedzę powołanego biegłego. Europejsc y specjaliści medycyny seksualnej to też kumple Profesora zapewne. Jedyna nadzieja w amerykańskiej psychoseksuologii. Ale może w ogóle prokurator nie postawi zarzutu, skoro dotąd się nie udało? A moze to tvn zasługuje na zarzut karny za zniszczenie dowodów, brak oryginałów nagrań?
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-11 11:46:57 moim zdaniem on nie molestował - nie wygląda na nagraniach, aby robił to z przyjemnością - raczej się zmuszał do prowadzenia tej terapii. Kobieta miała problem z dotykiem, więc "odwracał" w jej podświadomości złe skojarzenia, dotykając i wypowiadając pozytywne słowa typu "bezpieczeństwo". To jest normalna terapia - jedyne zastrzeżenie jest takie: czy doktor dawał pacjentom do podpisu zgodę na taki rodzaj terapii, lub uprzedzał wyraźnie o tym? Jeśli informował, albo spisywał warunki, to żaden seksuolog się nie przyczepi - G. po prostu chciał być skuteczny w swojej terapii i mieć na koncie kolejne osiągnięcia w wyleczeniu pacjentów "trudnych do wyleczenia".
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-11 15:54:47 No i właśnie!Jaka zbieżność dramatów wisi na forum.Każdy logi i rozsądnie myślący, stwierdzi że kilka takich nawiedzonych którym poprzestawiało się w głowach,narobi więcej szkody, niż udowowodni że były atrakcyjne dla seksuologa...Wystarc zy że ja dożucę kilka haseł, i mamy łańcuszek ZŁEGO.Którego to nie da się tak łatwo naprawić.A więc które dziecko jest tak pewne że rodzice go kochają?A może to coś innego niż pieszczota?itd,itp.I le dramatów wyniknie z wyolbrzymiania problemu,i braku fachowego podejścia do praktyk przez specjalistę,?.Który już nim nie jest,gdyż spartolił...
Dodał: obserwator
Dnia: 2010-06-11 18:10:04 Wypowiadanie się publicznie seksuologów na gorąco i w dużym pośpiechu bardziej świadczy o medialnym akcencie całej sprawie i braku fachowości. Zgadzam się z socjolożka Ewa, że tvn zasługuje z pewnością na zarzut karny.
Dodał: red=net
Dnia: 2010-06-11 21:02:33 Jak zwykle dęta afera w stylu Ziobro ! sterowana przez redaktorków celem podniesienia czytelnictwa brukowców i oglądalności TV !
Dodał: anna maria nie jopek
Dnia: 2010-06-11 21:05:44 ależ to jest bzdura. ilu się wypowidziało? sześciu? szesnastu,dwudziestu sześciu? w Polsce nie ma wiecej fachowców, którzy milczeli, także dlatego,że ich nie pytano? Np. wielu odmówilo dziennikarzom komentarza, wiem to z pewnego żródła.takie .jak można powaznie traktować wypowiedzi?
Dodał: znawca
Dnia: 2010-06-12 11:01:01 Osobiście uważam, że jeśli dorosła kobieta przychodzi kilka razy z wizytą do seksuologa, bo "ma coś z piersiami" a on jej te piersi dotyka za jej zgodą i pełną aprobatą (kładzie się dobrowolnie do pomasowania drugiej piersi), TO TO JEST TAKI SKANDAL!, że powinno się w tej sprawie powołać jakąś komisję międzynarodową złożoną z najwyższej klasy ekspertów!
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-12 13:43:27 co to za nowy bełkot ? jaka socjolożka,psycholoż ka itd. Chyba socjolog nie ?
Dodał: starszy pan
Dnia: 2010-06-15 01:43:25 Tvn zasługuje na publiczne ostre potępienie, zarzut karny za zniszczenie materiałów, zarzut karny za podrywanie zaufania do psychologii klinicznej i pedagogów seksu,zarzut karny za bezprawne zakładanie techniki (podsłuchów i podglądów)w lecznicy kobiet,zarzut karny za skandaliczną próbę zniszczenia światowego autorytetu - z premedytacją i rozmysłem. Następnie odszkodowanie na rzecz Profesora oraz cele społecznie pożyteczne:Polskie Towarzystwo Terapeutyczne oraz Caritas dla powodzian - razem circa ok.10mlnPLN. Ponadto publiczne przeproszenie studentów,doktorantó w i habilitantów - za perturbacje związane z zawieszeniem Profesora na Uniwersytetach i Studiach Dyplomowych oraz Podyplomowych. Kwiaty i przeproszenie Szanownej Żony Pana Profesora powinno mieć miejsce.
Dodał: młody pan
Dnia: 2010-06-17 21:24:15 Popieram stanowisko "starszego pana" i uważam, że ten głos jest bardzo zrównoważony..to nie jest żart a nie sensacja medialna.
Dodał: won
Dnia: 2010-06-17 21:35:57 jakieś niewyżyte he, he ... panie... były niezadowolone z usługi seksuologa i wniosły zażalenie do TV, a TV zasponsorowała proces, który ma podnieść oglądalność...a to tego dołączyli pismaki, którzy węsząc kasę przeprowadzili śledztwo, udowodnili winę, wydali wyrok i czekają na egzekucję !
Dodał: Franek
Dnia: 2010-06-18 00:06:30 dotykal za pieniadze jak kazda inna krw
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net