f Na lotnisku jest bomba ekologiczna : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:55:02 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Na lotnisku jest bomba ekologiczna : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-13 11:15

Na lotnisku jest bomba ekologiczna

Składowisko niebezpiecznych odpadów na lotnisku w Pile trafiło na listę tzw. bomb ekologicznych Ministerstwa Środowiska. Potwierdził to po wizycie w resorcie wiceprezydent Piły Jerzy Wołoszyński.

Odpady zwiozła do Piły poznańska "firma krzak". Jej szef od połowy kwietnia przebywa w areszcie, ale jest osobą niewypłacalną i nie jest w stanie pokryć kosztów drogiego unieszkodliwienia odpadów.

"Teraz trzeba znaleźć źródło finansowania, żeby zutylizować ponad 2 tysięcy ton groźnych substancji chemicznych" - powiedział Radiu Merkury wiceprezydent Piły Jerzy Wołoszyński. "Angażujemy wszystkie instytucje, które mogą w tym dopomóc, by w szybkim czasie problem rozwiązać. Ale to zależy nie tylko od nas" - dodał wiceprezydent Piły.

Oprócz służb ochrony środowiska odrębne postępowanie w sprawie nielegalnego składowania odpadów w hangarach na pilskim lotnisku prowadzi prokuratura.

Na ten temat czytaj również w...
| Bomba ekologiczna na lotnisku w Pile [kliknij]


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Wiesława Pinkowska sprawdzała co nowego ws. niebezpiecznych odpadów zgromadzonych w hangarze:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Bronek
Dnia: 2010-06-10 15:01:18 Powinno się zrobić kilka metrów luzu w tym magazynie i zamknąć tam włascicieli tej "Tablicy Mendelejewa".
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net