f Chcesz głosować? Wpisz się na listę : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:25:17 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Chcesz głosować? Wpisz się na listę : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-10 15:07

Chcesz głosować? Wpisz się na listę

10 czerwca mija termin dopisania do listy wyborców i ustanowienia pełnomocnictwa dla osób powyżej 75 roku życia, a także dla osób niepełnosprawnych. Do końca przyszłego tygodnia można natomiast pobierać zaświadczenia, konieczne w przypadku głosowania 20 czerwca poza miejscem zamieszkania.

- Przebiega to sprawnie, ale pamiętajmy, że Poznań jest miastem studentów. Studenci przybywają do nas bardzo licznie z wnioskami o dopisanie do list wyborczych. Pracujemy bardzo intensywnie, ale bardzo proszę by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę - mówi dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania Katarzyna Wilk.

W środę do Urzędu Miejskiego w Poznaniu załatwić formalności związane z głosowaniem w wyborach prezydenckich przyszło około tysiąca osób. W czwartek do godziny 11 wydano już prawie 500 numerków. W kolejce trzeba czekać od 15 do 20 minut.

Do przyszłego piątku w urzędach zgodnych z naszym miejscem zameldowania można natomiast pobierać zaświadczenia, by głosować w dowolnym lokalu na terenie całej Polski. Urząd Miasta Poznania przy ul. Libelta jest dziś czynny do godziny 17.


fot. Adam Michalkiewicz/Radio Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: wyborca
Dnia: 2010-06-11 12:36:46 Dalej Młodzieży głosować na rządzących,stworzą Wam nową Japonię, drugą Irlandie,trzeci Madagaskar czwarty Bangladesz i będzie Wam dobrze jak u murzyna gdzieś tam.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net