f Energa - będzie strajk : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:37:34 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Energa - będzie strajk : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 23:57

Energa - będzie strajk

21 czerwca we wszystkich zakładach koncernu Energa dojdzie do strajku - poinformował nas szef NSZZ Solidarność w kaliskim oddziale firmy - Roman Rutkowski. W ten sposób zatrudnieni chcą bronić swoich miejsc pracy.

Środowe rozmowy związkowców z zarządem firmy w Gdańsku nie dały żadnego rezultatu. Według planów prace ma stracić około 140 osób. Zlikwidowane zostaną dyspozytornie w Koninie, Kole i Turku oraz placówka w na konińskiej Starówce.

Pracownicy z konińskich zakładów należących do Energi nie chcą się oficjalnie wypowiadać na temat czekających ich zmian. Natomiast
według związkowców są one niekorzystne tak dla załogi jak i klientów.

Nasi szefowie myślą tylko o zysku i o obniżaniu kosztów a najłatwiej to robić zwalniając ludzi - mówi Rutkowski. W całym koncernie prace ma stracić około 30 procent załogi. Do wszystkich wojewodów i prezydentów miast na których terenie są nasze firmy, wystosujemy specjalny apel po to, aby uzmysłowić im co się dzieje- zapowiadają związkowcy.

Według szefostwa Energi klienci zmian nie zauważą. Nadal będzie funkcjonował telefon 991 pod który zgłaszane są awarie, a dyspozytor mając do obsługi większy obszar sieci, będzie mógł szybciej i efektywniej reagować.

Wszyscy zwalniani mają otrzymać nowe propozycje pracy - uspokajają szefowie spółki. Zarząd nie chce dalej z nami negocjować w związku z tym decydujemy się na strajk - mówią związkowcy.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net