f Poznańscy kucharze w światowym finale! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   21.00 - Wiadomości
        20:41:00 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Poznańscy kucharze w światowym finale! : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 16:32

Poznańscy kucharze w światowym finale!

Poznańscy kucharze wywalczyli w Genewie awans do finału najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego na świecie "Bocuse d’Or". Rafał Jelewski i Bartek Budzyński z poznańskiego Hotelu Park są pierwszymi Polakami, którym udała się ta sztuka w trzydziestoletniej historii konkursu.

Sukces jest tym większy, że Polacy o swoim udziale w konkursie dowiedzieli się na dwa miesiące przed startem, kiedy wycofali się Rosjanie. Pozostałe reprezentacje przygotowywały się od końca ubiegłego roku.

Europejskie eliminacje zakończyły się we wtorek. Udział w światowym finale gwarantowało miejsce w pierwszej dwunastce. Startowało 20 reprezentacji narodowych. Polaków sklasyfikowano na 12 miejscu. Teraz czeka ich wielkie wyzwanie. Będą musieli pogodzić kilkumiesięczne przygotowania z pracą zawodową.

Kucharze w środę wracają do Poznania. W przygotowaniach do następnego etapu będzie można im towarzyszyć za pośrednictwem strony internetowej: www.gastromaniacy.pl


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Kobiety Polskiej Gastronomii
Dnia: 2013-11-26 22:08:01 To nieprawda, że byli pierwsi w trzydziestoletniej historii konkursu. Pierwszy raz Polskę w tym konkursie reprezentował Lesław Kołodziej w 1989 roku, następnie w 1995 roku Paweł Oszczyk. Niestety w 2013 roku odeszli na wieczny spoczynek śp. Rafał Jelewski i śp. Lesław Kołodziej. Cześć ich pamięci!
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net