f Barbarzyńcy zjadą na święto Kalisza : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:51:04 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Barbarzyńcy zjadą na święto Kalisza : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-13 11:14

Barbarzyńcy zjadą na święto Kalisza

Obozowiska legionistów rzymskich, kupców, rzemieślników, barbarzyńców, Celtów i Prasłowian. Rzymskie maszyny oblężnicze, a także uzbrojenie - to wszystko będzie można zobaczyć w najbliższy weekend w Kaliszu. Miasto świętować będzie 18,5 wieków istnienia.

Do Ptolemeuszowej Kalisii zjadą grupy rekonstrukcyjne z kilku krajów Europy. Legioniści rzymscy dali już pierwszy pokaz musztry na kaliskim rynku. Był to jednak tylko przedsmak tego, co się będzie działo w sobotę i niedzielę w parku miejskim. Stanie tam obóz gladiatorów. Będzie można się tam zapoznać się z antycznymi sportami walki oraz dyscyplinami w jakich zmagano się podczas starożytnych igrzysk.

Podczas Święta Miasta Kalisza można będzie rozkoszować się urokami podróży lektyką czy rydwanem, będzie można zamówić niewolnika do pomocy w domu lub sprzedać nieznośnego członka rodziny.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O zbliżającym się święcie Kalisza, Danuta Synkiewicz:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net