f Ingres prymasa 26.06 - przygotowania : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:53:42 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Ingres prymasa 26.06 - przygotowania : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 14:07

Ingres prymasa 26.06 - przygotowania

W Gnieźnie pełną parą idą przygotowania do Ingresu nowego prymasa. W rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich odnawiane są wnętrza. Do 26 czerwca muszą się skończyć także prace renowacyjne wokół katedry.

Prowadzone są jeszcze archeologiczne badania przy murach bazyliki prymasowskiej a w miejscach gdzie się zakończyły - robotnicy zakładają już nowe płyty chodnikowe.

Jak dowiedziało się Radio Merkury, na uroczystość Ingresu - 26 czerwca - zaproszono do Gniezna wszystkich polskich biskupów, delegacje episkopatów Niemiec i Czech, polskich przedstawicieli Muzułmanów, Żydów i kościołów chrześcijańskich. Spodziewany jest też udział najwyższych władz państwowych.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Jak będzie wyglądać sama ceremonia wprowadzenia arcybiskupa Józefa Kowalczyka do gnieźnieńskiej katedry wyjaśnia rzecznik gnieźnieńskiej kurii ks. Zbigniew Przybylski:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: edmund
Dnia: 2010-06-09 14:20:43 Oczywiście nie zabraknie poznańskiej delegacji z "uświetniającym" swoją osobą wszystkie ważne imprezy - seniorem Paetzem na czele !
Dodał: inż.daragoj.
Dnia: 2010-06-12 17:45:53 Edmund: Nie podniecaj się,jego w Polsce nie ma.
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-12 21:34:57 Myślę, że ja i wielu przeglądających wiadomości na stronie RM,i tych dotyczących kościoła.Ma dosyć złośliwych komentarzy dotyczących afery w wewnętrznych sprawach i relacjach,zwierzchni k podwładni na szczeblu lokalnym.Jakby komentujący mieli ograniczoną percepcję i ocenę i wiadomości,które zawężają do przypominania, wytartej afery znanej poza granicami....Kto trochę żyje i interesuje się życiem swojej parafii,diecezji -na lokalno-regionalnym szczeblu,to wskaże,wiele innych brzydkich aferek,w których czynny udział brali księża-osoby duchowne,oraz skłonności i słabości tych ludzi...Więc takie komentarze są prymitywnym odreagowaniem na nieznane nam urazy...lub świadomym działaniem ludzi z tych kręgów...,którzy celowo odwracają uwagę od ważnych wydarzeń w tym środowisku?
Dodał: wyświęcający
Dnia: 2010-06-12 22:01:57 A ja myślałem że prymasem zostanie wybitna postać z wrodzoną kulturą podwórkową Jego Eminencja i Wysokość Janusz Palikot z Platformy Obywatelskiej,przykł ad całej Organizacji.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net